Przejdź do treści

Park Biznesu Teofilów

ARTELIA wybrana Project Managerem do aranżacji wnętrz w Parku Biznesu Teofilów

Firma ARTELIA Sp. z o.o. została wybrana na Project Managera a Beplan Architecture General Contracting na Generalnego Wykonawcę aranżacji wnętrz dla Spółki Polkomtel oraz dla operatora kantyny firmy DGP Catering Partner w Parku Biznesu Teofilów. Aranżacje powierzchni najmu będą dostosowane do potrzeb i wymagań najemców biurowca, w oparciu o spójność projektową budynku.

Czytaj dalej »ARTELIA wybrana Project Managerem do aranżacji wnętrz w Parku Biznesu Teofilów

Rozwój centrów nowoczesnych usług biznesowych w Polsce i perspektywy na przyszłość

Ostatnie lata w światowej gospodarce upływają pod hasłem kryzysu, grożących fal osłabienia koniunktury, spadków obrotów i konieczności restrukturyzacji przedsiębiorstw. Paradoksalnie ogólnoświatowy kryzys korzystnie wpływa na rozwój rynku nowoczesnych usług biznesowych w Polsce. Rynek usług outsourcingowych wzrósł w Polsce od 2008 roku o około 50%, czyniąc z nas zdecydowanego lidera w regionie. Co więcej, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) ogłasza, że coraz więcej inwestorów chce utworzyć w Polsce swoje centra usługowe w najbliższych latach.

Czytaj dalej »Rozwój centrów nowoczesnych usług biznesowych w Polsce i perspektywy na przyszłość

Kompleksy biurowe poza centrami miast coraz bardziej popularne w Polsce i Europie

Największą dzielnicą biznesową w Europie jest położona w podparyskim departamencie Haut-de-Seine słynna, ciągle rozwijająca się La Défense. Poza rolą centrum biznesowego La Défense jest ważnym ośrodkiem handlowym, wystawienniczym i rozrywkowym. Z kolei w Londynie w latach 80. XX wieku w miejscu poprzemysłowych doków (Docklands) zaczęto tworzyć atrakcyjną dzielnicę biznesową, która obecnie posiada status nowego centrum finansowego angielskiej stolicy. Warunkiem rozwoju nowoczesnych dzielnic biznesu jest powstanie infrastruktury umożliwiającej dogodną komunikację z innymi obszarami miasta (infrastruktura drogowa oraz transport publiczny) oraz z głównymi portami komunikacji krajowej i międzynarodowej (dworce oraz lotniska). Uwarunkowania te stanowią jedno z głównych kryteriów wyboru lokalizacji dla firm.

Czytaj dalej »Kompleksy biurowe poza centrami miast coraz bardziej popularne w Polsce i Europie

Uroczyste otwarcie Parku Biznesu Teofilów

W dniu 20 października nastąpiło uroczyste otwarcie Parku Biznesu Teofilów – największej inwestycji biurowej w Łodzi w 2011 roku. Inwestycja oferuje atrakcyjne powierzchnie najmu dedykowane dla sektora BPO oraz usług. Podczas otwarcia obecni byli przedstawiciele inwestora – Arka BZ WBK Fundusz Rynku Nieruchomości 2 FIZ, władz miasta Łodzi oraz zaproszeni goście.

Czytaj dalej »Uroczyste otwarcie Parku Biznesu Teofilów

Rozwój biznes parków w Polsce

Biznes park to zespół kilku budynków biurowych, stanowiący z reguły inwestycję budowaną w kilku etapach. Największe office parki składają się nawet z kilkunastu budynków oferując łącznie ponad 100 tys. m2 powierzchni biurowej i wznoszone są fazowo na przestrzeni wielu lat. Biurowce wchodzące w skład takiego kompleksu charakteryzują się spójną architekturą i z reguły oferują ten sam lub zbliżony standard wykończenia. Ewolucja rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce oraz malejąca ilość powierzchni w centralnych dzielnicach spowodowała, że nowe inwestycje zaczęły rozwijać się na obrzeżach dużych miast. Taka zmiana lokalizacji stworzyła nowe możliwości – dostępność dużych terenów poza centrum miasta umożliwiła większą ekspansję i rozwój inwestycji wraz z rosnącym zapotrzebowaniem najemców na nową powierzchnię.

Czytaj dalej »Rozwój biznes parków w Polsce