Przejdź do treści

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

1 Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Wirtualne Contact Center – sposób na zatrudnienie osób niewidomych

panstwowy fundusz rehab osob niepelnosprawnychPaństwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wraz z partnerami – Polskim Związkiem Niewidomych oraz Towarzystwem Opieki nad Ociemniałymi (TOnO) już po raz trzeci prowadzi rekrutację do projektu „Wsparcie osób niewidomych na rynku pracy”, którego celem jest aktywizacja zawodowa osób z dysfunkcją wzroku. W ramach projektu Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi w Laskach przygotowało m.in. profesjonalne stanowisko pracy przyjazne dla osób niewidomych i niedowidzących do świadczenia usług typu contact center, takich jak telesprzedaż czy obsługa punktów informacyjnych.

Czytaj dalej »Wirtualne Contact Center – sposób na zatrudnienie osób niewidomych

Sygnity po raz kolejny dla PFRON

Sygnity podpisało umowę z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) na wsparcie Systemu Obsługi Dofinansowań i Refundacji (SODiR). Umowa zapewni PFRON sprawne funkcjonowanie systemu, możliwość dostosowywania go do zmian prawnych oraz dokonywania potrzebnych modyfikacji. Umowa obowiązuje do 31 marca 2013 r. Jej wartość to 18 mln zł brutto.

Czytaj dalej »Sygnity po raz kolejny dla PFRON

Expressivo pomaga niewidomym

Już blisko 10 tysięcy niewidomych osób korzysta ze wsparcia IVONY – polskiego, uznawanego za najlepszy na świecie, syntezatora mowy. W najnowszym pakiecie przygotowanym dla potrzeb rehabilitacji, oprócz syntezatora mowy IVONA, znalazł się również program Expressivo, który rozszerza zastosowania syntezy mowy w codziennym życiu.Czytaj dalej »Expressivo pomaga niewidomym