Archiwa tagu: PandaLabs

Fałszywe antywirusy plagą 2010 roku

PandaLabs ostrzega przed fałszywymi antywirusami, które wnikają do komputerów i informują o masowych infekcjach. Następnie „zapraszają” użytkowników do zakupu rozwiązania antywirusowego. Wszystko to jest podstępem, bo oszustom chodzi tylko o napędzenie użytkownikom strachu i wyłudzenie pieniędzy oraz danych karty kredytowej. Cyberprzestępcy zarobią w ten sposób w tym roku ponad 400 mln dolarów!

Operation Payback: Grupa „Anonymus” wzięła na cel hiszpańskie witryny firm i organizacji, które bronią praw autorskich

Rozproszone ataki typu DDoS (Distributed Denial of Service) na hiszpańskie towarzystwo praw autorskich SGAE, hiszpańskie ministerstwo kultury i stowarzyszenie Promusicae rozpoczęły się na początku października. Zorganizowała je grupa cyberaktywistów działająca pod nazwą „Anonymous”, powodując 119 przerw w działaniu serwisów i ponad 68 godzin niedostępności stron.

Najpopularniejsze oszustwa w sieci

PandaLabs, laboratorium antywirusowe firmy Panda Security, przygotowało ranking najpopularniejszych oszustw z ostatnich kilku lat. Wszystkie te sztuczki wykorzystujące zaufanie ofiary mają ten sam cel: wyłudzenie od użytkowników pieniędzy. Ukradzione kwoty wynoszą od 500 do 1000 dolarów.