PandaLabs

Brazylijski piłkarz Neymar przynętą hakerów

PandaLabs, laboratorium systemów zabezpieczających firmy Panda Security, lidera zabezpieczeń działających w modelu Cloud Security, wykryło nowy złośliwy kod – Banbra.GYI. Trojan jako wabik wykorzystuje link do filmu z cudownym dzieckiem brazylijskiej piłki nożnej Neymarem. Wideo ma zawierać erotyczne zdjęcia piłkarza i jego byłej dziewczyny. W rzeczywistości film nie istnieje, a użytkownicy, którzy klikną w link, pobierają nowy wariant trojana ze znanej rodziny Banbra, aktywnej od 2003 roku.

Czytaj więcej »Brazylijski piłkarz Neymar przynętą hakerów

50 proc. komputerów zainfekowanych

Według danych zebranych przez Panda ActiveScan, darmowy skaner online oferowany przez firmę Panda Security, lidera zabezpieczeń zaprojektowanych w modelu Cloud Computing, w styczniu 50 proc. wszystkich skanowanych komputerów na świecie było zainfekowanych złośliwym oprogramowaniem. Najpowszechniejszymi zagrożeniami były trojany, które spowodowały najwięcej infekcji (59 proc. wszystkich przypadków), za nimi uplasowały się tradycyjne wirusy (12 proc.) i robaki (9 proc.).

Czytaj więcej »50 proc. komputerów zainfekowanych

Fałszywi kochankowie uwodzą kobiety w sieci

Laboratorium systemów zabezpieczających PandaLabs, należące do firmy Panda Security lidera zabezpieczeń zaprojektowanych w modelu Cloud Computing, wielokrotnie ostrzegało już przed internetową plagą „propozycji romansu”. Piękne kobiety, głównie z Rosji, wyszukują mężczyzn przez sieci społecznościowe, następnie kontaktują się z nimi nawiązując bliższe relacje, by w końcu oznajmić, że pragną się spotkać i dać wyraz swoim uczuciom. Na drodze do miłosnej schadzki jest tylko jedna przeszkoda: piękna Rosjanka nie ma pieniędzy na podróż do kraju swego wybranka. Gdy zadurzony mężczyzna wykona przelew, zagraniczna sympatia znika, podobnie jak i pieniądze.

Czytaj więcej »Fałszywi kochankowie uwodzą kobiety w sieci

Grupa Anonymous atakuje przeciwników WikiLeaks

„Walczymy z tych samych powodów: Chcemy przejrzystości i sprzeciwiamy się cenzurze”, mówi grupa Anonymous dokonująca ataków na rozmaite cele w odwecie za działania skierowane przeciwko WikiLeaks. Do tej pory grupa cyberaktywistów przeprowadziła ataki DDoS na system i blog PayPal oraz bank PostFinance.ch. Kolejnym celem ma być Twitter, oskarżany o cenzurowanie dyskusji na temat WikiLeaks.

Czytaj więcej »Grupa Anonymous atakuje przeciwników WikiLeaks

Fałszywe antywirusy plagą 2010 roku

PandaLabs ostrzega przed fałszywymi antywirusami, które wnikają do komputerów i informują o masowych infekcjach. Następnie „zapraszają” użytkowników do zakupu rozwiązania antywirusowego. Wszystko to jest podstępem, bo oszustom chodzi tylko o napędzenie użytkownikom strachu i wyłudzenie pieniędzy oraz danych karty kredytowej. Cyberprzestępcy zarobią w ten sposób w tym roku ponad 400 mln dolarów!

Czytaj więcej »Fałszywe antywirusy plagą 2010 roku

Operation Payback: Grupa „Anonymus” wzięła na cel hiszpańskie witryny firm i organizacji, które bronią praw autorskich

Rozproszone ataki typu DDoS (Distributed Denial of Service) na hiszpańskie towarzystwo praw autorskich SGAE, hiszpańskie ministerstwo kultury i stowarzyszenie Promusicae rozpoczęły się na początku października. Zorganizowała je grupa cyberaktywistów działająca pod nazwą „Anonymous”, powodując 119 przerw w działaniu serwisów i ponad 68 godzin niedostępności stron. Witryna www.sgae.es była niedostępna najdłużej, bo przez ponad 41 godzin od rozpoczęcia ataku. Powyższe dane, oparte na obliczeniach naukowców PandaLabs – laboratorium systemów zabezpieczających firmy Panda Security – były publikowane na bieżąco na stronie www.pandalabs.com/es (strona w jez. hiszpańskim).

Czytaj więcej »Operation Payback: Grupa „Anonymus” wzięła na cel hiszpańskie witryny firm i organizacji, które bronią praw autorskich