Panda Security

Brazylijski piłkarz Neymar przynętą hakerów

PandaLabs, laboratorium systemów zabezpieczających firmy Panda Security, lidera zabezpieczeń działających w modelu Cloud Security, wykryło nowy złośliwy kod – Banbra.GYI. Trojan jako wabik wykorzystuje link do filmu z cudownym dzieckiem brazylijskiej piłki nożnej Neymarem. Wideo ma zawierać erotyczne zdjęcia piłkarza i jego byłej dziewczyny. W rzeczywistości film nie istnieje, a użytkownicy, którzy klikną w link, pobierają nowy wariant trojana ze znanej rodziny Banbra, aktywnej od 2003 roku.

Czytaj więcej »Brazylijski piłkarz Neymar przynętą hakerów

Mistrzowska Panda2012

Firma Panda Security wprowadziła na rynek polskie wersje językowe najnowszych programów zabezpieczających 2012, przeznaczonych dla użytkowników domowych i małych firm. Nowe rozwiązania zapewniają maksymalną ochronę przy minimalnym obciążeniu komputera. Unikalna technologia Kolektywnej Inteligencji, na której bazują produkty, zapewnia natychmiastową reakcję na najnowsze zagrożenia. Rozwiązania będą dostępne w sprzedaży od 1 lipca br.

Czytaj więcej »Mistrzowska Panda2012

50 proc. komputerów zainfekowanych

Według danych zebranych przez Panda ActiveScan, darmowy skaner online oferowany przez firmę Panda Security, lidera zabezpieczeń zaprojektowanych w modelu Cloud Computing, w styczniu 50 proc. wszystkich skanowanych komputerów na świecie było zainfekowanych złośliwym oprogramowaniem. Najpowszechniejszymi zagrożeniami były trojany, które spowodowały najwięcej infekcji (59 proc. wszystkich przypadków), za nimi uplasowały się tradycyjne wirusy (12 proc.) i robaki (9 proc.).

Czytaj więcej »50 proc. komputerów zainfekowanych

Rok naznaczony cyberprzestępczością, cyberwojną i cyberaktywizmem

W ciągu 12 miesięcy cyberprzestępcy stworzyli 34 proc. złośliwego oprogramowania, które kiedykolwiek istniało i zostało sklasyfikowane przez firmę Panda Security, lidera w dziedzinie zabezpieczeń działających w modelu Cloud Security. System Kolektywnej Inteligencji, który automatycznie wykrywa, analizuje i klasyfikuje 99,4 proc. złośliwego oprogramowania, obecnie przechowuje 134 mln unikalnych plików, z których 60 mln to złośliwe pliki (wirusy, robaki, trojany i inne zagrożenia).

Czytaj więcej »Rok naznaczony cyberprzestępczością, cyberwojną i cyberaktywizmem

Fałszywi kochankowie uwodzą kobiety w sieci

Laboratorium systemów zabezpieczających PandaLabs, należące do firmy Panda Security lidera zabezpieczeń zaprojektowanych w modelu Cloud Computing, wielokrotnie ostrzegało już przed internetową plagą „propozycji romansu”. Piękne kobiety, głównie z Rosji, wyszukują mężczyzn przez sieci społecznościowe, następnie kontaktują się z nimi nawiązując bliższe relacje, by w końcu oznajmić, że pragną się spotkać i dać wyraz swoim uczuciom. Na drodze do miłosnej schadzki jest tylko jedna przeszkoda: piękna Rosjanka nie ma pieniędzy na podróż do kraju swego wybranka. Gdy zadurzony mężczyzna wykona przelew, zagraniczna sympatia znika, podobnie jak i pieniądze.

Czytaj więcej »Fałszywi kochankowie uwodzą kobiety w sieci

35 niezależnych nagród dla Panda Security w 2010 roku

Firma Panda Security została w 2010 roku uhonorowana 35 nagrodami na całym świecie za wyjątkowe osiągnięcia w zakresie innowacji technologicznej i strategii sprzedaży. Niezależne wyróżnienia potwierdzają wiodącą pozycję firmy na rynku zabezpieczeń zaprojektowanych w modelu Cloud Computing. Dochód ze sprzedaży tych produktów wzrósł o 65 proc. w porównaniu do zeszłego roku i stanowi teraz 15 proc. całkowitych przychodów firmy na świecie.

Czytaj więcej »35 niezależnych nagród dla Panda Security w 2010 roku