Przejdź do treści

otoDom.pl

Palaczom wstęp wzbroniony

Zapach dymu tytoniowego dla niepalących osób zwykle jest mało przyjemny. Co gorsze w przypadku nałogowych palaczy przesiąka on ich ubrania i jest wyraźnie wyczuwalny w mieszkaniu. Oczywiście bardzo duża część palaczy współegzystujących na co dzień z osobami niepalącymi ma wyrobiony nawyk wychodzenia na dymek na zewnątrz. Jednak gdy wszyscy lokatorzy są wielkimi miłośnikami tytoniu, przerwa na papierosa niekoniecznie wiąże się już z opuszczeniem nieruchomości. Czy awersja do palących widoczna jest wśród właścicieli nieruchomości? Czy często w ogłoszeniach zaznaczają oni, iż mieszkanie przeznaczone jest tylko i wyłącznie dla osób niepalących? Jeśli tak, to co to oznacza dla palących, którzy chcieliby wynająć lokum? W celu odpowiedzi na te pytania postanowiliśmy porównać oferty dla niepalących i takie, których właściciele nie zgłosili tego rodzaju zastrzeżenia. Specjalnie pod tym kątem analitycy Działu Badań i Analiz sprawdzili bazę ofert zamieszczanych w serwisie otoDom.pl.Czytaj dalej »Palaczom wstęp wzbroniony

Jak kupujemy mieszkania od dewelopera?

Od marzeń o własnym M do jego zakupu jest długa droga, podczas której trzeba podjąć wiele ważnych decyzji i nierzadko pójść na kompromis. W rezultacie nie zawsze kupujemy to, co nam się najbardziej podoba, ale to na co pozwalają nasze możliwości. Serwis otoDom.pl sprawdził,  co się Polakom podoba, a co ostatecznie decyduje o zakupie mieszkania od dewelopera. Na podstawie preferencji internautów oraz opinii ekspertów ułożono ranking najciekawszych inwestycji deweloperskich dostępnych aktualnie na rynku.Czytaj dalej »Jak kupujemy mieszkania od dewelopera?

Stopy procentowe zachętą do kupna kompaktowych mieszkań

Rekordowo niskie stopy procentowe zachęcają młodych ludzi do kupna swojej pierwszej nieruchomości. W tym roku większość kupujących decyduje się na małe i średnie mieszkania o powierzchni od 30 do 55 mkw. Sprytnie i ekonomicznie urządzone małe mieszkanie to świetny pomysł na start i doskonała alternatywa dla drożejących kosztów wynajmu.

Czytaj dalej »Stopy procentowe zachętą do kupna kompaktowych mieszkań

Jak wygląda sprzedaż nieruchomości bez pośrednika

Osoby planujące sprzedaż mieszkania lub domu mogą to uczynić na dwa sposoby – samodzielnie przygotować ofertę i załatwić wszystkie formalności bądź wynająć agencję nieruchomości. Tym, którzy zdecydują się na sprzedaż bezpośrednią, serwis otoDom.pl podpowiada, na co zwrócić uwagę na każdym etapie tego procesu oraz wyjaśnia, jak przygotować się do transakcji.

Czytaj dalej »Jak wygląda sprzedaż nieruchomości bez pośrednika

Działka na lato

Sezon na kupowanie działek w pełni – serwis otoDom.pl od lutego obserwuje systematyczny wzrost zainteresowania ofertami sprzedaży gruntów. Spowodowane jest to nie tylko trwającym obecnie sezonem budowlanym – Polacy szukają działek rekreacyjnych na wakacyjne wyjazdy i odpoczynek na świeżym powietrzu.

Czytaj dalej »Działka na lato

W nowym roku niższe ceny mieszkań z drugiej ręki

Internetowa platforma ogłoszeniowa otoDom.pl w pierwszym kwartale bieżącego roku odnotowała  wzmożone zainteresowanie ofertami sprzedaży mieszkań. W stosunku do roku ubiegłego, ceny ofertowe nieruchomości na rynku wtórnym spadły we wszystkich największych miastach Polski. Nie zmieniły się preferencje mieszkaniowe Polaków – wciąż najczęściej poszukujemy lokali 2 i 3-pokojowych oraz mieszkań za maksymalnie 250 tys. zł.

Czytaj dalej »W nowym roku niższe ceny mieszkań z drugiej ręki

Spadek cen mieszkań na krakowskim rynku nieruchomości

Średnia cena m2 mieszkań w Krakowie, oferowanych na sprzedaż w serwisie otoDom.pl w I kwartale 2011 roku wyniosła 7,5 tys. zł. Daje to 2,6 proc. spadek cen ofertowych w porównaniu do analogicznego okresu w 2010 roku. Najtaniej mieszkania można kupić w dzielnicy Bieżanów i Nowa Huta – najdrożej jest w Śródmieściu i na Krowodrzy.

Czytaj dalej »Spadek cen mieszkań na krakowskim rynku nieruchomości

Polacy coraz częściej szukają mieszkań i domów w Sieci

Szukanie ofert sprzedaży mieszkań i domów przez Internet zyskuje na popularności – serwis ogłoszeń nieruchomości otoDom.pl odnotował w 2010 roku 30-procentowy wzrost ruchu na stronach. Polacy szukali najchętniej lokali dwu- i trzypokojowych w cenie do 250 tys. zł. Najtańsze nieruchomości można było znaleźć w Łodzi i Bydgoszczy.

Czytaj dalej »Polacy coraz częściej szukają mieszkań i domów w Sieci