Archiwa tagu: otoDom.pl

Palaczom wstęp wzbroniony

Zapach dymu tytoniowego dla niepalących osób zwykle jest mało przyjemny. Co gorsze w przypadku nałogowych palaczy przesiąka on ich ubrania i jest wyraźnie wyczuwalny w mieszkaniu. Oczywiście bardzo duża część palaczy współegzystujących na co dzień z osobami niepalącymi ma wyrobiony nawyk wychodzenia na dymek na zewnątrz. Jednak gdy wszyscy lokatorzy są wielkimi miłośnikami tytoniu, przerwa… Czytaj dalej »

Jak kupujemy mieszkania od dewelopera?

Od marzeń o własnym M do jego zakupu jest długa droga, podczas której trzeba podjąć wiele ważnych decyzji i nierzadko pójść na kompromis. W rezultacie nie zawsze kupujemy to, co nam się najbardziej podoba, ale to na co pozwalają nasze możliwości. Serwis otoDom.pl sprawdził,  co się Polakom podoba, a co ostatecznie decyduje o zakupie mieszkania… Czytaj dalej »

Stopy procentowe zachętą do kupna kompaktowych mieszkań

Rekordowo niskie stopy procentowe zachęcają młodych ludzi do kupna swojej pierwszej nieruchomości. W tym roku większość kupujących decyduje się na małe i średnie mieszkania o powierzchni od 30 do 55 mkw. Sprytnie i ekonomicznie urządzone małe mieszkanie to świetny pomysł na start i doskonała alternatywa dla drożejących kosztów wynajmu.

Jak wygląda sprzedaż nieruchomości bez pośrednika

Osoby planujące sprzedaż mieszkania lub domu mogą to uczynić na dwa sposoby – samodzielnie przygotować ofertę i załatwić wszystkie formalności bądź wynająć agencję nieruchomości. Tym, którzy zdecydują się na sprzedaż bezpośrednią, serwis otoDom.pl podpowiada, na co zwrócić uwagę na każdym etapie tego procesu oraz wyjaśnia, jak przygotować się do transakcji.

Działka na lato

Sezon na kupowanie działek w pełni – serwis otoDom.pl od lutego obserwuje systematyczny wzrost zainteresowania ofertami sprzedaży gruntów. Spowodowane jest to nie tylko trwającym obecnie sezonem budowlanym – Polacy szukają działek rekreacyjnych na wakacyjne wyjazdy i odpoczynek na świeżym powietrzu.