Archiwa tagu: Oracle

Udana reaktywacja konferencji PLOUG

Po dwóch latach przerwy, w kwietniu br., odbyła się w Warszawie XVIII konferencja PLOUG użytkowników i deweloperów Oracle. Tematem konferencji była nowa, 12 wersja bazy danych Oracle, czyli Database 12c. Konferencja zgromadziła około 120 słuchaczy.

Firma Cloudera partnerem Quest Software

Firma Quest Software poinformowała o zawarciu partnerstwa z Cloudera, które pozwoli na rozwój wtyczki Oracle do Apache Hadoop. To najnowsze rozwiązanie Quest Software – nazwane roboczo „Ora-oop” – zapewni łączność między Hadoop i Oracle oraz pozwoli na dwukierunkowy, skalowalny i funkcjonalny transfer danych między bazami danych Oracle i Hadoop.

Rozwiązania Sygnity będą wspierały realizację Powszechnego Spisu Rolnego i Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań

Spółka Sygnity S.A. podpisała umowę z Głównym Urzędem Statystycznym w Warszawie umowę na rozbudowę i utrzymanie systemu informatycznego, wspierającego realizację Powszechnego Spisu Rolnego w 2010 r. i Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań w 2011 r.. Wartość kontraktu wynosi 18 mln złotych brutto.

Quest Software zapewni pełne wsparcie Oracle w Visual Studio 2010: Toad Extension for Visual Studio

Quest Software, dostawca rozwiązania Toad for Oracle oraz Visual Studio Industry Partner, ogłosił wprowadzenie na rynek nowego produktu dla środowiska Visual Studio: Toad Extension for Visual Studio. Rozszerzenie to dostarcza schemat bazy danych, który pozwala na kompleksowe zarządzanie cyklem życia aplikacji (application lifecycle management – ALM) Oracle w środowisku Visual Studio 2010.