Przejdź do treści

Oliver Mauss

Źle działające strony www odstraszają klientów

82% użytkowników sieci w Polsce regularnie doświadcza niedogodności związanych z wadliwym działaniem stron internetowych. Ponad połowa konsumentów skarży się, że wolno działające strony wywołują w nich negatywne emocje, takie jak stres czy złość. Co ciekawe aż 44% internautów rezygnuje ze skorzystania z usług firmy, której strona funkcjonuje niepoprawnie.

Czytaj dalej »Źle działające strony www odstraszają klientów

Aplikacja 1&1 MyWebsite zwycięzcą konkursu „Innowacja Roku 2011”

W gronie zwycięzców tegorocznej edycji konkursu „Innowacja Roku” znalazła się 1&1 MyWebsite — aplikacja do tworzenia stron www, wprowadzona na polski rynek przez firmę 1&1 Internet, jednego z czołowych dostawców usług internetowych na świecie. Konkurs jest organizowany przez Forum Biznesu we współpracy z Wydziałem Nauk Technicznych Polskiej Akademii Nauk. Aplikacja 1&1 MyWebsite została wyróżniona jako nowoczesne i oryginalne rozwiązanie umożliwiające małym i średnim firmom korzystanie z możliwości jakie daje Internet.

Czytaj dalej »Aplikacja 1&1 MyWebsite zwycięzcą konkursu „Innowacja Roku 2011”

Najwydajniejszy serwer od 1&1 Internet

Nowy serwer XXL 32 Core firmy 1&1 jest wyposażony w 64 GB pamięci RAM ECC, profesjonalny system RAID 6 (2,4 TB przestrzeni dyskowej) oraz technologię AMD Turbo Core. W sercu tego zaawansowanego serwera pracują dwa szybkie procesory AMD Opteron-6272 z zegarem o częstotliwości taktowania 2,1 GHz, która może być zwiększana do 3,0 GHz w zależności od obciążenia 32 rdzeni procesorów. Pakiet 1&1 Serwer XXL 32 Core, obejmujący także wsparcie techniczne przez całą dobę, we wszystkie dni tygodnia, jest dostępny za 1999,99 PLN miesięcznie.

Czytaj dalej »Najwydajniejszy serwer od 1&1 Internet

Skuteczna kampania telewizyjna 1&1 – więcej małych i średnich firm w Internecie

1&1 Internet, największa na świecie firma hostingowa, opublikowała wyniki kampanii telewizyjnej 1&1 MyWebsite, łatwego narzędzia do tworzenia profesjonalnych stron internetowych. Efektem kampanii są tysiące nowych stron internetowych polskich firm. Na czele listy 10 sektorów najczęściej uruchamiających swoje strony www znalazły się „Budownictwo i usługi remontowe”, „Usługi transportowe i mechanika pojazdowa” oraz „Usługi fotograficzne i video”. Sukces kampanii reklamowej zachęcił firmę 1&1 do zwiększenia liczby wersji reklamy do trzech, emitowanych rotacyjnie.

Czytaj dalej »Skuteczna kampania telewizyjna 1&1 – więcej małych i średnich firm w Internecie

Małe i średnie firmy podwójnie zabezpieczone.1&1 wprowadza rozwiązanie Dual Hosting

1&1 jako pierwszy, duży, międzynarodowy dostawca hostingu oferuje firmom o mniejszym budżecie technologię podwójnego zabezpieczenia opartego na redundancji rozproszonej geograficznie. Taka złożona redundancja, zlokalizowana w różnych miejscach, gwarantuje dostępność przez 365 dni w roku. W ramach zabezpieczenia niemal w czasie rzeczywistym tworzone są wirtualnie kopie lustrzane wszystkich danych i procesów. Zapewnia to znacznie większą niż dotąd odporność serwisów internetowych na awarie.

Czytaj dalej »Małe i średnie firmy podwójnie zabezpieczone.1&1 wprowadza rozwiązanie Dual Hosting

Polskie małe i średnie firmy nieświadome potencjału Internetu

Prawie połowa małych i średnich przedsiębiorstw pozostających bez strony internetowej jest przekonana, że strona www nie przyniosłaby im żadnych korzyści. Co więcej, ośmiu na dziesięciu przedsiębiorców nie obawia się, że brak strony internetowej może wiązać się z utratą potencjalnych klientów. To alarmujące wyniki badania TNS OBOP przeprowadzonego na zlecenie firmy 1&1. Przeciwnego zdania są przedstawiciele firm obecnych w Internecie. Tylko 6% uważa, że sieć nie przyniosła im żadnych korzyści, a 85% twierdzi wręcz, że wszystkie małe i średnie firmy powinny posiadać własną stronę internetową.

Czytaj dalej »Polskie małe i średnie firmy nieświadome potencjału Internetu

Mocne wejście 1&1 na polski rynek

Firma 1&1, lider wśród firm hostingowych na świecie, po dwóch miesiącach obecności na polskim rynku zdobyła ponad 20 tys. klientów. Rozpoczęła ona działalność w Polsce 27 sierpnia 2010 r. z darmowym pakietem usług dla biznesu i osób prywatnych oferowanym na 2 lata. „Pakiet na Dzień Dobry”, zawierający niezbędne aplikacje do tworzenia profesjonalnej strony internetowej można zamówić do 30 listopada 2010 na stronie www.1and1.pl 

Czytaj dalej »Mocne wejście 1&1 na polski rynek

Założona w 1988 roku firma 1&1 jest pionierem biznesu internetowego

Według danych Intac.net na temat rynku IT, 1&1 z 70 tysiącami serwerów jest największą firmą hostingową na świecie. 1&1 zajmuje także trzecią pozycję pod względem ogólnej liczby posiadanych serwerów, tuż za takimi firmami jak Intel i Google. Firma prowadzi swoją działalność na pięciu głównych rynkach w Europie Ameryce Północnej, zarządza ponad 11 mln nazw domen i ma 9 mln kontraktów z klientami.Czytaj dalej »Założona w 1988 roku firma 1&1 jest pionierem biznesu internetowego