Archiwa tagu: Ogicom

Jak zarabiać na usługach IT bez dużej inwestycji?

Do dyspozycji firm decydujących się na sprzedaż usług IT pozostają dwa kanały dystrybucji – dealerski lub resellerski. Rozpoczynając współpracę z dostawcą warto jednak zwrócić uwagę na kilka elementów. Konstrukcja umowy, oferowany system prowizyjny, wsparcie merytoryczne oraz dostęp do narzędzi, które pozwolą na prowadzenie rzetelnego i opłacalnego biznesu – to najważniejsze z nich.

Jak wybrać skuteczny hosting dla swojej firmy?

Prowadzenie biznesu w sieci to wyzwanie. Aktywacja kont mailowych, tworzenie e-sklepów czy stron internetowych to dla wielu czarna magia. Czym jest tajemniczy VPS, serwer dedykowany czy hosting współdzielony i jak dobrać te elementy na potrzeby własnego e-biznesu? Radzą eksperci od skutecznych rozwiązań internetowych z Ogicom, Ewelina Bobrowska i dr inż. Artur Pajkert.

Mobilne bezpieczeństwo

Prawie miliard osób na całym świecie to tzw. pracownicy mobilni. Dzisiaj, świadome korzyści płynących z tego rodzaju zatrudnienia, firmy coraz chętniej oferują posady, w których biurko jest zastępowane przez samochód, siedzibę klienta, czy domową kanapę. Jednak aby te zalety przemieniły się w konkretne wartości dla przedsiębiorstwa zdalny pracownik musi zostać odpowiednio przygotowany do specyficznych warunków, w jakich przyjdzie mu wykonywać zawodowe obowiązki.