NSA

1 NSA

Afera PRISM i nadciągający zombie – wpadki roku 2013 w cyberświecie

unizetoNa Twitterze co minutę pojawiało się nawet kilkaset wpisów dotyczących PRISM. Szpiegowska działalność NSA, w tym podsłuchiwanie Angeli Merkel i zrywy Anonymous, to tematy, które natychmiast były podejmowane przez media tradycyjnie i społecznościowe. W 2013 roku nie zabrakło zarówno błahych, jak i szeroko komentowanych wydarzeń, takich jak hakowanie sedesów czy zabawny atak internautów podczas telekonferencji Antoniego Macierewicza.

Czytaj więcej »Afera PRISM i nadciągający zombie – wpadki roku 2013 w cyberświecie

2 NSA

Komentuj. Nie obrażaj – głos branży interaktywnej

iabZwiązek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska – za pomocą akcji „Komentuj. Nie obrażaj”  – promuje postawę obywatelską Internautów zachęcając do wypowiadania się w internecie oraz reagowania na wpisy obraźliwe. Choć stanowią one – wypowiedzi mające na celu pomawianie – minimalny odsetek wszystkich wypowiedzi w internecie nie powinniśmy pozostawać wobec nich obojętni. Ostatnie wydarzenia takie jak wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego ws. udostępniania danych osobowych autorów obraźliwych wpisów pokazują, że stosunek do wypowiedzi w internecie zmienia się.

Czytaj więcej »Komentuj. Nie obrażaj – głos branży interaktywnej

3 NSA

Polska chmura odpowiedzią na aferę PRISM?

oktawaveAmerykańska walka z terroryzmem pokazała niedawno nowe oblicze. Okazało się, że NSA (ang. Agencja Bezpieczeństwa Narodowego) dzięki programowi PRISM posiada dostęp do naszych prywatnych informacji przechowywanych na serwerach Google’a, Microsoftu czy Facebooka. Naturalnie w związku z aferą PRISM pojawiły się więc wątpliwości odnośnie do bezpieczeństwa i prywatności samej chmury obliczeniowej. Jednak niesłusznie. Maciej Kuźniar wyjaśnia, że europejskie chmury obliczeniowe nie są podglądane przez NSA i same w sobie bardzo dobrze chronią prywatność użytkowników, pod warunkiem że wiemy, jak z nich korzystać.

Czytaj więcej »Polska chmura odpowiedzią na aferę PRISM?

Przełomowy wyrok NSA w sprawie przesyłania faktur drogą elektroniczną to rewolucja dla serwisu Faktura.pl

Pierwsza na polskim rynku aplikacja umożliwiająca szybkie wystawianie faktur online przygotowuje się na zwiększone zainteresowanie użytkowników. Serwis Faktura.pl został wyposażony w nowe funkcjonalności. Użytkownicy mogą teraz nie tylko łatwo i szybko wystawiać i zarządzać fakturami, ale też przyjąć płatność za fakturę,  zweryfikować swoich kontrahentów w Krajowym Rejestrze Długów oraz zlecić monitoring płatności firmie windykacyjnej.

Czytaj więcej »Przełomowy wyrok NSA w sprawie przesyłania faktur drogą elektroniczną to rewolucja dla serwisu Faktura.pl