Novell

Novell udostępnia Novell Operations Center 5.0

Novell poinformował o udostępnieniu na rynku nowej, piątej wersji oprogramowania Novell Operations Center (www.novell.com/products/operations-center ). Po raz pierwszy rozwiązanie BSM (Business Service Management), jakim jest Novell Operations Center 5.0, obejmuje kompleksowe zarządzanie usługami w publicznych i prywatnych środowiskach typu cloud. Jest to także pierwszy system zarządzania konfiguracją (CMS, Configuration Management System), zapewniający automatyczną synchronizację z zewnętrznymi źródłami danych, co ułatwi klientom skuteczniejsze zarządzanie bardzo złożonymi środowiskami i sfederowanymi bazami danych o konfiguracji (CMDB, więcej na www.novell.com/products/operations-center/features/service-mapping.html ). Stosując Novell Operations Center 5.0 klienci zyskują aktualny, kompleksowy obraz stanu i wydajności usług biznesowych w środowiskach fizycznych, wirtualnych i środowiskach typu cloud.

Czytaj więcej »Novell udostępnia Novell Operations Center 5.0

Finał fuzji Attachmate z Novellem. Powstaje Attachmate Group

Holding Attachmate Group poinformował o zakończeniu procesu połączenia z firmą Novell, Inc., światowym liderem w dziedzinie zarządzania przetwarzaniem danych. Zgodnie z warunkami ostatecznego porozumienia o fuzji z 22 listopada 2010 r. Novell będzie działał na rynku jako dwie niezależne jednostki biznesowe posługujące się markami Novell® i SUSE®, i dołączy do już funkcjonujących podmiotów Attachmate® i NetIQ® w ramach holdingu Attachmate Group.

Czytaj więcej »Finał fuzji Attachmate z Novellem. Powstaje Attachmate Group

Wysyp nowości produktowych dla użytkowników oprogramowania Novell GroupWise

Novell poinformował o pojawieniu się na rynku szeregu produktów skierowanych do użytkowników oprogramowania Novell GroupWise (www.novell.com/pl-pl/products/groupwise) obsługującego pocztę elektroniczną i organizację pracy grupowej. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy partnerzy technologiczni Novella, jak GWAVA, Notify Technology i SEP, zaoferowali na rynku osiem nowych rozwiązań dla klientów systemu GroupWise wyposażając ich w zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, zapewnienia zgodności z przepisami czy zarządzania urządzeniami mobilnymi. Obecnie na świecie jest ponad 1200 aktywnych dostawców rozwiązań dla użytkowników poczty GroupWise. Tylko w ciągu minionego roku firmy te razem z partnerami handlowymi Novella były zaangażowane w projekty stanowiące 70% wartości sprzedaży oprogramowania GroupWise na świecie.

Czytaj więcej »Wysyp nowości produktowych dla użytkowników oprogramowania Novell GroupWise

SUSE Linux zoptymalizowany do pracy ze wszystkimi aplikacjami SAP

Novell zaprezentował system operacyjny SUSE Linux Enterprise Server for SAP applications (http://www.novell.com/products/sles-for-sap.html ). Po raz pierwszy użytkownicy SAP mogą uruchomić wszystkie aplikacje tej firmy na najnowszej wersji platformy informatycznej, zapewniającej niespotykaną u konkurencji zgodność interoperacyjną, niezawodność i bezpieczeństwo. Dysponując systemem SUSE Linux Enterprise Server for SAP applications, klienci mogą skonsolidować wszystkie użytkowane aplikacje SAP na jednej niezawodnej, zweryfikowanej i certyfikowanej przez SAP platformie linuksowej, zoptymalizowanej do pracy z newralgicznymi fizycznymi i wirtualnymi rozwiązaniami SAP, w tym również w postaci maszyn wirtualnych. Zapewni to użytkownikom i partnerom SAP korzyści w postaci szybszej instalacji, wyższej wydajności, niższych ogólnych kosztów posiadania oraz dodatkowych korporacyjnych usług wsparcia dla aplikacji SAP i systemu SUSE Linux Enterprise.

Czytaj więcej »SUSE Linux zoptymalizowany do pracy ze wszystkimi aplikacjami SAP

Dell dołącza do programu SUSE Appliance firmy Novell

Novell poinformował, że firma Dell dołączyła do programu SUSE Appliance, co ułatwi jej tworzenie, wdrażanie i pielęgnację szerokiej gamy wirtualnych urządzeń programowych sprzedawanych pod marką Dell. Zawarta umowa umożliwi firmie Dell dostarczanie aplikacji w postaci gotowych do wdrożenia wirtualnych bądź sprzętowych urządzeń zbudowanych w oparciu o system SUSE Linux Enterprise.

Czytaj więcej »Dell dołącza do programu SUSE Appliance firmy Novell

Kto zapewnia najlepszą pomoc techniczną dla Linuksa?

Niezależna instytucja badawcza Lighthouse Research & Development dokonała ostatnio porównania usług pomocy technicznej dla użytkowników systemu Linux (zobacz: www.novell.com/linux/support-survey.html ). Pod lupę wzięto klientów firm Novell, Oracle i Red Hat. Według raportu po raz kolejny najwyższy poziom satysfakcji klientów zapewnia Novell (podobne badanie Lighthouse Research przeprowadził również w 2007 r.). Warto też dodać, że od czterech lat z rzędu Novell jest zwycięzcą rankingu prowadzonego przez stowarzyszenie Association of Support Professionals w kategorii firm zapewniających najwyższą jakość usług wsparcia technicznego świadczonych przez Internet (Best Web Support). Oznacza to, że użytkownicy systemu SUSE Linux Enterprise mogą liczyć na najlepszą obsługę techniczną – niezależnie od tego, czy otrzymują wsparcie przez telefon, Internet czy na miejscu w siedzibie swojej firmy.

Czytaj więcej »Kto zapewnia najlepszą pomoc techniczną dla Linuksa?

Novell rozpoczyna sprzedaż ZENworks 11

Novell poinformował o rozpoczęciu dzisiaj sprzedaży oprogramowania Novell ZENworks 11 (www.novell.com/pl-pl/products/zenworks ). Jest to pierwsze w branży rozwiązanie do zarządzania z jednego miejsca wszystkimi punktami końcowymi w środowisku IT. W pakiecie ZENworks 11 płynnie zintegrowano w jednej platformie cztery kluczowe produkty z rodziny ZENworks: ZENworks Configuration Management (www.novell.com/products/zenworks/configurationmanagement ), ZENworks Asset Management (www.novell.com/products/zenworks/assetmanagement ), ZENworks Patch Management (www.novell.com/products/zenworks/patchmanagement ) i ZENworks Endpoint Security Management (www.novell.com/products/zenworks/endpointsecuritymanagement ). Obecnie administratorzy IT z jednego miejsca mogą zarządzać dowolnymi urządzeniami, aktualizacjami i poprawkami do aplikacji, bezpieczeństwem punktów końcowych, a także śledzić wykorzystanie oprogramowania i przeprowadzać wewnętrzne audyty zgodności dla posiadanych licencji. Administratorzy w ZENworks 11 docenią przede wszystkim ujednolicone, oparte na regułach zarządzanie szeroką gamą urządzeń z systemami Windows i Linux, a także możliwość łatwego rozszerzenia zautomatyzowanego zarządzania urządzeniami na środowiska fizyczne, wirtualne i środowiska typu cloud.

Czytaj więcej »Novell rozpoczyna sprzedaż ZENworks 11