Archiwa tagu: Noble Bank

Zamożni Polacy doceniają produkty rentierskie – chcą bezpiecznie lokować kapitał na przyszłość, ale też regularnie czerpać z niego zyski

Według ekspertów Noble Banku, jednym z najwyraźniejszych trendów na rynku private banking jest w ostatnim roku wielki powrót produktów rentierskich. Najbogatsi Polacy, zaniepokojeni niestabilnością europejskiego rynku oraz inflacją, a także mniej skłonni do ryzykownych inwestycji, szukają nowych rozwiązań.

Kredyt walutowy z wkładem własnym?

Kredyt walutowy jest jedną z form bardzo popularnego ostatnio wśród wielu ludzi, szczególnie młodych, kredytu hipotecznego, którego istota w ogólności polega na tym, iż wartość kredytu w momencie podpisania umowy z bankiem przeliczana jest na walutę obcą według bieżącego kursu. Spłaty zaś dokonywane są w walucie krajowej po odpowiednim przeliczeniu.

Czym właściwie jest program Rodzina na Swoim

Coraz wyższe odsetki oraz wahania kursów walut powodują, że ludzie planujący zakup własnego mieszkania czy domu poszukują sposobów na obniżenie opłat. Szansę taką dają dopłaty programu rządowego Rodzina na Swoim, którego popularność wciąż rośnie.

Posiedzenie Kapituły Nagrody im. E. Kwiatkowskiego na UEK za nami

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie po raz kolejny gościł wybitnych przedstawicieli ogólnopolskich instytucji gospodarczo-mediowych. W piątek 11 września odbyło się posiedzenie Kapituły XIV edycji Nagrody im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, przyznawanej polskim dziennikarzom za najlepszy utwór ekonomiczny z 2008 roku. Nagroda ta organizowana jest przez Uniwersytet we współpracy z Deutsche Bank PBC S.A.