Archiwa tagu: NLP

Co charakteryzuje profesjonalnego trenera NLP

NLP – będące sztuką pomagania – oparte jest na poszanowaniu przekonań i wartości drugiej osoby, jej celów, indywidualności oraz dobra systemu, do którego należy (rodziny, grupy, zespołu itp.). Powszechnie przyjęte reguły udzielania profesjonalnej pomocy zobowiązują terapeutę, coacha czy trenera do zachowywania tak zwanej „ekologii zmiany” u osoby uczącej się metod NLP. Dopiero wtedy, gdy spełnia… Czytaj dalej »

Coaching i jego zastosowanie w biznesie

NLP – neurolingwistyczne programowanie, którego zadaniem jest wsparcie w rozwiązywaniu problemów oraz wyznaczaniu i realizacji celów – ma swoje zastosowanie w wielu dziedzinach: m.in. coachingu, zarządzaniu, edukacji, sporcie czy marketingu. Metody NLP charakteryzują się wysoką użytecznością w odkrywaniu potencjału i doskonaleniu ludzi.

Praktyczny charakter NLP

NLP – neurolingwistyczne programowanie – dzięki swojej uniwersalności pozwala osobom, które uczą się jego metod skutecznie rozwijać zdolności komunikacyjne i interpersonalne w oparciu o własne, dotychczasowe doświadczenia. Siła neurolingwistycznego programowania tkwi w aktywnym treningu, poszanowaniu indywidualnego systemu wartości zarówno ucznia, jak i osób go otaczających.

NLP to sztuka pomagania

NLP – neurolingwistyczne programowanie – jest metodą, która uczy jak zrozumieć samego siebie, udoskonalić swoje zachowania oraz jak skutecznie komunikować się z innymi. Jak każda metoda oddziaływań psychologicznych nie może być udostępniana osobom nieodpowiedzialnym. Trening NLP jest efektywny i wywołuje pozytywne rezultaty tylko w przypadku spełnienia określonych, szczegółowych warunków.

NLP na psychologicznej mapie naukowej

NLP (neuro-lingwistyczne programowanie) jest działem psychologii stosowanej, który powstał przy wykorzystaniu ogólnej wiedzy z zakresu psychologii. Wiele metod NLP czerpie także z dorobku innych dziedzin, np. lingwistyki, cybernetyki, antropologii, semantyki ogólnej, a także badaczy oraz klinicystów (np. Williama Wundta czy Jay’a Haley’a). Psychologia stosowana koncentruje się na wykorzystywaniu wyników badań do rozwiązywania problemów praktycznych.

Wirtualna Wiktoria pełna energii Fido:intelligence dla BuildDesk

Zawsze elegancka, miła i uśmiechnięta mimo, że pracuje 24 godziny na dobę przez wszystkie dni w roku; jest konsultantem z dziedziny oszczędności energii, certyfikacji i auditingu, służy pomocą, radą i informacją w zakresie narzędzi i rozwiązań dedykowanych osobom związanym zawodowo z analizą, audytem i certyfikacją energetyczną. Taka jest właśnie Wiktoria!

Szkolenia NLP – hity, czy mity?

25 lutego na kolejnym spotkaniu Klubu Biznes.net (http://klub.biznes.net), gdzie spotykają się przedsiębiorcy, managerowie i profesjonaliści, dyskutowany będzie kontrowersyjny temat szkoleń i technik NLP. Od lat ’80 skorzystało z nich miliony osób na całym świecie, książki na ten temat sprzedają się znakomicie, ale sceptycy twierdzą, że NLP to pseudonaukowe, sekciarskie „pranie mózgu”.