Archiwa tagu: Nikon

Czas na fotoedukację. Rozpoczyna się druga edycja programu Akcja (foto)edukacja

Wystartowała druga edycja programu edukacji fotograficznej „Akcja (foto)edukacja”, którego celem jest poszerzanie wiedzy i umiejętności fotograficznych wśród młodzieży ponadgimnazjalnej z całej Polski. Projekt prowadzony przez Nikon Polska to lekcje z podstaw fotografii oraz konkurs, w którym uczniowie co miesiąc będą mogli wygrać aparaty fotograficzne, a szkoły inspirujące wykłady z profesjonalnym fotografem.

Pokaż swój lepszy profil na zdjęciu. Badania firmy Nikon

Przeszło połowa Polaków (56%) jest zadowolona bądź bardzo zadowolona z tego, jak wychodzi na zdjęciach. Swój wygląd na fotografiach bardziej pozytywie oceniają mężczyźni – 67% wskazań w porównaniu do 45% kobiet. W opinii kobiet lepiej na zdjęciach wypada profil lewy, podczas gdy mężczyźni wskazują go jako mniej fotogeniczny, wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Nikona, producenta aparatów kompaktowych COOLPIX.

ABC amatorskich lustrzanek Nikona

W ostatnich latach droga od zaawansowanego aparatu kompaktowego do amatorskiej lustrzanki znacznie się skróciła. Kurs obsługi amatorskich lustrzanek to nowa propozycja Akademii Nikona skierowana do użytkowników modeli Nikon D3000, D3100, D5000, D80, D90 oraz D40, D40x, D50, D60, D70, którzy nie chcą ograniczać się do pracy w trybie automatycznym.

Nikon COOLPIX S8100 wchodzi na rynek europejski

Firma Nikon zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży na terenie Europy oraz Południowej Afryki, aparatu kompaktowego COOLPIX S8100. Model ten został wyposażony w podświetlaną matrycę CMOS o rozdzielczości 12,1 mln pikseli, obiektyw z 10-krotnym zoomem optycznym, szybki i precyzyjny system AF oraz wydajny tryb zdjęć seryjnych.

Adapter do digiscopingu FSB-7 do aparatu kompaktowego Nikon COOLPIX S5100

Nikon wprowadza do oferty adapter FSB-7. Urządzenie umożliwia połączenie nowego aparatu Nikon COOLPIX S5100 z lunetami Nikon z serii Fieldscope, Spotting Scope oraz z mikroskopem polowym EZ-micro. Dzięki uzyskaniu dużych zbliżeń, zestaw pozwala na wykonywanie unikatowych zdjęć w plenerze, zarówno w zakresie „tele”, jak i „micro”. Adapter przeznaczony jest zwłaszcza dla miłośników ornitologii oraz digiscopingu, czyli fotografowania przy użyciu lunet.

Fotografia ślubna, czyli sztuka i biznes – warsztaty Akademii Nikona dla początkujących

Warsztaty z fotografii ślubnej przeznaczone dla entuzjastów fotografii oraz wszystkich chcących poznać tę dziedzinę od podstaw to nowa propozycja w jesiennej ofercie Akademii Nikona. Uczestnicy zajęć, które odbędą się między 7 a 9 września w Warszawie, dowiedzą się, jak wygląda praca profesjonalnego fotografa w dniu ślubu i na sesji, a także w jaki sposób przygotować… Czytaj dalej »