Nikon

1 Nikon

Czas na fotoedukację. Rozpoczyna się druga edycja programu Akcja (foto)edukacja

nikonWystartowała druga edycja programu edukacji fotograficznej „Akcja (foto)edukacja”, którego celem jest poszerzanie wiedzy i umiejętności fotograficznych wśród młodzieży ponadgimnazjalnej z całej Polski. Projekt prowadzony przez Nikon Polska to lekcje z podstaw fotografii oraz konkurs, w którym uczniowie co miesiąc będą mogli wygrać aparaty fotograficzne, a szkoły inspirujące wykłady z profesjonalnym fotografem. Aktywni przez cały rok młodzi twórcy powalczą o stypendium naukowe w wysokości 10 000 PLN, natomiast szkoły o wyposażenie pracowni.

Czytaj więcej »Czas na fotoedukację. Rozpoczyna się druga edycja programu Akcja (foto)edukacja

Pokaż swój lepszy profil na zdjęciu. Badania firmy Nikon

Przeszło połowa Polaków (56%) jest zadowolona bądź bardzo zadowolona z tego, jak wychodzi na zdjęciach. Swój wygląd na fotografiach bardziej pozytywie oceniają mężczyźni – 67% wskazań w porównaniu do 45% kobiet. W opinii kobiet lepiej na zdjęciach wypada profil lewy, podczas gdy mężczyźni wskazują go jako mniej fotogeniczny, wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Nikona, producenta aparatów kompaktowych COOLPIX. Firma zweryfikowała również przyczyny różnic w sposobie postrzegania zdjęć oraz trafność ocen.

Czytaj więcej »Pokaż swój lepszy profil na zdjęciu. Badania firmy Nikon

Ekstremalna fotografia podróżnicza z odkrywcą Benem Saundersem

Wakacje, to czas letnich wyjazdów oraz podróży do egzotycznych zakątków całego świata. To także doskonała okazja do wykonania wyjątkowych zdjęć. Jak uwiecznić niepowtarzalne chwile, nawet w czasie najbardziej ekstremalnych wypraw podpowiada Ben Saunders, podróżnik i odkrywca, który w sierpniu br. planuje ekspedycję na Antarktydę. Ben Saunders wspólnie z firmą Nikon przygotował krótki poradnik.

Czytaj więcej »Ekstremalna fotografia podróżnicza z odkrywcą Benem Saundersem

Zaprowadź porządek w swoim fotograficznym archiwum

Przy okazji wiosennych porządków warto pomyśleć o zaprowadzeniu ładu w folderach ze zdjęciami, które trzymamy na komputerze. Cyfrowy zapis umożliwia nam wykonywanie ogromnej liczby fotografii, w której później bardzo łatwo jest się zgubić. W nowym poradniku na portalu Szeroki Kadr znaleźć można wiele cennych wskazówek, jak uporządkować pliki, by nie tracić godzin na szukanie konkretnego zdjęcia.

Czytaj więcej »Zaprowadź porządek w swoim fotograficznym archiwum

ABC amatorskich lustrzanek Nikona

W ostatnich latach droga od zaawansowanego aparatu kompaktowego do amatorskiej lustrzanki znacznie się skróciła. Kurs obsługi amatorskich lustrzanek to nowa propozycja Akademii Nikona skierowana do użytkowników modeli Nikon  D3000, D3100, D5000, D80, D90 oraz D40, D40x, D50, D60, D70, którzy nie chcą ograniczać się do pracy w trybie automatycznym.

Czytaj więcej »ABC amatorskich lustrzanek Nikona

SanDisk, Sony i Nikon zaproponowały nowy standard dla nowej generacji szybkich kart pamięci

SanDisk, Sony oraz Nikon ogłosiły wspólne opracowania specyfikacji nowej generacji kart pamięci, które będą w stanie sprostać rosnącym potrzebom rynku fotografii i wideo. Firmy zgłosiły swoje propozycje do CompactFlash® Association (CFA) – międzynarodowej organizacji zajmującej się standaryzacją.

Czytaj więcej »SanDisk, Sony i Nikon zaproponowały nowy standard dla nowej generacji szybkich kart pamięci

Adapter do digiscopingu FSB-7 do aparatu kompaktowego Nikon COOLPIX S5100

Nikon wprowadza do oferty adapter FSB-7. Urządzenie umożliwia połączenie nowego aparatu Nikon COOLPIX S5100 z lunetami Nikon z serii Fieldscope, Spotting Scope oraz z mikroskopem polowym EZ-micro. Dzięki uzyskaniu dużych zbliżeń, zestaw pozwala na wykonywanie unikatowych zdjęć w plenerze, zarówno w zakresie „tele”, jak i „micro”. Adapter przeznaczony jest zwłaszcza dla miłośników ornitologii oraz digiscopingu, czyli fotografowania przy użyciu lunet.

Czytaj więcej »Adapter do digiscopingu FSB-7 do aparatu kompaktowego Nikon COOLPIX S5100

Fotografia ślubna, czyli sztuka i biznes – warsztaty Akademii Nikona dla początkujących

Warsztaty z fotografii ślubnej przeznaczone dla entuzjastów fotografii oraz wszystkich chcących poznać tę dziedzinę od podstaw to nowa propozycja w jesiennej ofercie Akademii Nikona. Uczestnicy zajęć, które odbędą się między 7 a 9 września w Warszawie, dowiedzą się, jak wygląda praca profesjonalnego fotografa w dniu ślubu i na sesji, a także w jaki sposób przygotować się sprzętowo i merytorycznie do zleceń. Czytaj więcej »Fotografia ślubna, czyli sztuka i biznes – warsztaty Akademii Nikona dla początkujących