Archiwa tagu: NFOŚiGW

Dopłaty do domów jednorodzinnych – jakie młodzi mają możliwości?

Kupno pierwszego domu lub mieszkania to poważna inwestycja, która rozkłada się na długie lata. Młodzi ludzie, decydujący się na wzięcie na swoje barki takiego zobowiązania, mogą liczyć na pomoc w postaci dopłat. Istnieją dwa źródła, z których można już teraz lub w krótkim czasie będzie można, takie dofinansowania pozyskać – NFOŚiGW oraz program MDM.

Innowacyjność – piętą achillesową Polski?

Wiedza i innowacje to jedne z kluczowych priorytetów dla Europy w strategii jej rozwoju na najbliższe lata. Również Ameryka m.in. w innowacyjności widzi szansę na utrzymanie czołowej roli jaką nadal pełni w świecie. A w Polsce często mówi się, że wspomniana innowacyjność niestety nie należy do naszych najmocniejszych stron.

Ekologia z eksportu

Szacuje się, że w 2009 roku w Polsce sprzedano prawie 16 mln tuszów i tonerów do drukarek. Co stało się z tak ogromną liczbą zużytych pojemników? Większość trafiła na wysypiska. Tutaj pojawia się kolejne pytanie: kiedy Polacy nauczą się, że część z tych odpadów wcale nie jest bezużyteczna i nadaje się do ponownego użytku.

Rusza ogólnopolski cykl „Warsztatów Dobrego Klimatu”

Rusza ogólnopolski cykl „Warsztatów Dobrego Klimatu”, poświęconych sposobom wykorzystania nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań energetycznych. Warsztaty skierowane do przedstawicieli gmin i społeczności lokalnych, potrwają od lutego do czerwca 2010 roku. Przedsięwzięcie realizowane jest pod patronatem Ministerstwa Gospodarki, w ramach Ogólnopolskiego Programu na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczności Lokalnych „Gaspol kibicuje klimatowi”.