NEWTON Media

Media o Amber Gold

Nazwa ‘Amber Gold’ od kilku tygodni regularnie pojawia się na pierwszych stronach gazet, niemal codziennie docierają do nas nowe informacje dotyczące szans klientów firmy na odzyskanie pieniędzy, działań Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w tej sprawie, szczegółów z „biznesowej” przeszłości właściciela Amber Gold – Marcina P.

Czytaj więcej »Media o Amber Gold

Inauguracja Igrzysk Olimpijskich – Londyn 2012 w polskich mediach

Ceremonia otwarcia Igrzysk XXX Letniej Olimpiady rozpoczęła się 27 lipca o godzinie 22.00 czasu polskiego. Trwające ponad trzy godziny widowisko obejrzało 60 tys. widzów na Stadionie Olimpijskim w Londynie oraz ponad miliard przed telewizorami na całym świecie. Widowisko artystyczne pod tytułem „Wyspy cudów”, poprzedzające oficjalny ceremoniał olimpijski, przygotował znany reżyser Danny Boyle, a kosztowało ono 27 mln funtów. Zgodnie z oczekiwaniami igrzyska otworzyła królowa Elżbieta II, natomiast znicz olimpijski, ku zaskoczeniu wszystkich, odpaliła siódemka młodych brytyjskich sportowców.

Czytaj więcej »Inauguracja Igrzysk Olimpijskich – Londyn 2012 w polskich mediach

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Euro 2012 w polskich mediach

Tematyka zakończonych niedawno mistrzostw Europy w piłce nożnej niewątpliwie zdominowała polskie media na okres przynajmniej kilku tygodni. Od 8 czerwca zainteresowania czytelników skupiały się przede wszystkim na odbywającym się w naszym kraju turnieju, a wydarzenia z innych dziedzin, zazwyczaj dominujących (jak polityka), były zdecydowanie mniej eksponowane, jeżeli nie pomijane.

Czytaj więcej »Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Euro 2012 w polskich mediach

Partie polityczne w mediach

Firma NEWTON Media Sp. z o.o. zbadała, jak w minionym tygodniu prasa pisała na temat pięciu partii. Przeanalizowano wszystkie publikacje, które ukazały się w dziennikach i tygodnikach ogólnopolskich (poniżej lista). Wyselekcjonowano z nich wszystkie informacje, które dotyczyły Platformy Obywatelskiej (PO), Prawa i Sprawiedliwości (PiS), Ruchu Palikota, Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL) oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej (SLD).

Czytaj więcej »Partie polityczne w mediach

NEWTON Media i Polish News Bulletin już razem

Pod koniec czerwca 2011 roku zostały sfinalizowane rozmowy pomiędzy NEWTON Media a austriacką agencją prasową APA w zakresie przejęcia od APA większościowego pakietu udziałów w Polish News Bulletin Company Sp. z o.o. Prezesem Zarządu PNB został Ireneusz Bera. Działanie to stanowi element rozwijającej się współpracy pomiędzy NEWTON Media a APA w Europie Środkowej.

Czytaj więcej »NEWTON Media i Polish News Bulletin już razem

Stowarzyszenie Wydawców REPROPOL i NEWTON Media rozpoczęły współpracę

Z końcem kwietnia 2011 r. firma NEWTON Media jako trzecia firma zajmująca się monitoringiem mediów podpisała umowę o współpracy ze Stowarzyszeniem Wydawców REPROPOL, które posiada zezwolenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na prowadzenie działalności z zakresu zbiorowego zarządzania prawami autorskimi wydawców prasy.

Czytaj więcej »Stowarzyszenie Wydawców REPROPOL i NEWTON Media rozpoczęły współpracę

Firma NEWTON Media udostępnia klientom nowe narzędzie pracy – NEWTON News monitoring serwisów internetowych

NEWTON News jest kompleksowym monitoringiem publicystki Internetowej z różnych krajów, realizowanym przez samodzielną aplikację on-line. Dzięki temu rozwiązaniu można wyszukiwać informacje w Internecie, w których pojawiają się hasła zdefiniowane przez użytkownika i grupować je w samodzielnie tworzonych folderach.

Czytaj więcej »Firma NEWTON Media udostępnia klientom nowe narzędzie pracy – NEWTON News monitoring serwisów internetowych