Przejdź do treści

NETFACE

Aplikacja, wersja mobilna, a może pulpit responsywny – o czym należy pamiętać?

Projektowanie responsywnych pulpitów to jeden z najnowszych i być może najbardziej znaczących trendów w dziedzinie tworzenia stron internetowych na przełomie ostatnich lat. Dzięki tej technologii możliwe jest stworzenie jednej wersji strony, serwisu czy sklepu, która elastycznie dostosuje się do wielkości ekranu, na którym będzie ona wyświetlana. Nie trzeba zatem projektować kilku różnych rozwiązań, które będą przeznaczone dla różnych wielkości wyświetlaczy, jak np. tablet, smartfon czy desktop.Czytaj dalej »Aplikacja, wersja mobilna, a może pulpit responsywny – o czym należy pamiętać?

Makiety stron internetowych jako najważniejsza część etapu projektowania

Tworzenie makiet na etapie projektowania stron internetowych staje się ostatnio bardzo popularne. Coraz więcej programistów ma świadomość, jak wielką pomocą mogą one służyć w realizacji projektu. Niektórzy zleceniodawcy uważają jednak makiety za niepotrzebny wymysł projektantów, którzy chcą wydłużyć czas pracy i tym sposobem próbują zwiększyć koszt budowanej przez siebie witryny. Prawda jest jednak inna: makieta to dla klienta najlepsza metoda, by mieć pewność, że zamówiona strona internetowa spełni wszystkie jego oczekiwania.

Czytaj dalej »Makiety stron internetowych jako najważniejsza część etapu projektowania

Dobrze zaprojektowana strona internetowa jako klucz do sukcesu

Każdego dnia w Internecie pojawiają się nowe witryny – portale społecznościowe, strony korporacyjne, sklepy online i wiele innych. Jeżeli chcemy zostać zauważeni, jeżeli chcemy sprawić, by użytkownik zapamiętał markę czy produkt i chętnie powracał na naszą stronę – czeka nas trudne zadanie. Nie wystarczy samo zaoferowanie wartościowego produktu. Nasza witryna musi być wyjątkowa.Czytaj dalej »Dobrze zaprojektowana strona internetowa jako klucz do sukcesu