NETASQ

1 NETASQ

Szybszy IPS i filtr URL w chmurze – nowy firmware dla UTM firmy NETASQ

dagmaFirma NETASQ udostępniła nowy firmware 9.1 dla swoich rozwiązań UTM, przeznaczonych do kompleksowej ochrony sieci firmowych. Nowy firmware zwiększa wydajność silnika IPS w urządzeniach NETASQ nawet o 35%, a efektywność ochrony antywirusowej podnosi do 100%. Nowe oprogramowanie wprowadza również m.in. filtrowanie URL w chmurze, nową wersją modułu transparentnego uwierzytelniania (SSO) oraz opcję zapisu logów na kartach SD już od najniższych modeli.

Czytaj więcej »Szybszy IPS i filtr URL w chmurze – nowy firmware dla UTM firmy NETASQ

To pracownicy infekują sieci firmowe…od środka

Właśnie opublikowano wyniki badań ankietowych przeprowadzonych wśród administratorów firm i instytucji zlokalizowanych we wschodniej części Polski. Wynika z nich, że firmowe sieci infekowane są najczęściej od wewnątrz przez samych pracowników, którzy kopiując na służbowe komputery prywatne pliki przenoszą w ten sposób różnego typu zagrożenia. To jeden z najważniejszych wniosków, płynących z badań przeprowadzonych wśród uczestników konferencji IT Security SHOW w Lublinie i Mikołajkach, poświęconych bezpieczeństwu informatycznemu.

Czytaj więcej »To pracownicy infekują sieci firmowe…od środka

Nowy wielofunkcyjny firewall firmy NETASQ dla klientów korporacyjnych

NETASQ, producent rozwiązań sprzętowych klasy UTM oraz tzw. virtual appliance, pracujących w oparciu o platformy VMWare oraz Citrix, wprowadza do sprzedaży nowe urządzenia NETASQ NG1000-A oraz NG5000-A. Produkty te przeznaczone są dla firm sektora Enterprise, a cała serii NG charakteryzuje się wysoką wydajnością IPS oraz firewalla siegającą aż 8.5 Gbps.

Czytaj więcej »Nowy wielofunkcyjny firewall firmy NETASQ dla klientów korporacyjnych

Pracownik i jego pendrive to niebezpieczna kombinacja

Właśnie opublikowano wyniki badań ankietowych przeprowadzonych wśród administratorów firm i instytucji województwa dolnośląskiego. Z raportu wynika, że służbowe komputery infekują najczęściej pracownicy, którzy naruszają procedury bezpieczeństwa przenosząc dane na pendrive’ach i kopiując na firmowe dyski swoje prywatne pliki np. wakacyjne zdjęcia. To jeden z wniosków, jaki może nasunąć się po analizie badań ankietowych zrealizowanych wśród uczestników konferencji IT Security SHOW we Wrocławiu.

Czytaj więcej »Pracownik i jego pendrive to niebezpieczna kombinacja

Wirtualne rozwiązania NETASQ

NETASQ, dostawca rozwiązań do zintegrowanego zabezpieczania sieci firmowych, wprowadza do swojej oferty linię wirtualnych rozwiązań. Seria V rozwiązań NETASQ służy do zabezpieczania komunikacji w wirtualnych środowiskach sieciowych. Nowa linia produktów NETASQ jest w pełni kompatybilna z platformami VMware i Citrix.

Czytaj więcej »Wirtualne rozwiązania NETASQ

NETASQ partnerem Microsoftu

NETASQ jest pierwszym europejskim producentem kompleksowych rozwiązań klasy UTM przeznaczonych do ochrony sieci firmowych, który rozpoczął współpracę partnerską z firmą Microsoft w ramach programu Microsoft Active Protections Program. Współpraca pozwali na błyskawiczne reagowanie i ochronę użytkowników produktów NETASQ w wypadku wykrycia nowej luki lub podatności na atak w rozwiązaniach Microsoftu.Czytaj więcej »NETASQ partnerem Microsoftu