Archiwa tagu: NBP

Banki zaostrzają politykę kredytową dla MŚP, a firmy leasingowe nie

Z najnowszej ankiety NBP przeprowadzonej wśród przedstawicieli banków wynika, że w I kwartale 2012 roku oczekiwane jest zaostrzenie polityki kredytowej, przede wszystkim w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw. W tym kontekście należy wyraźnie zaznaczyć, że firmy leasingowe nie wstrzymują i nie będą wstrzymywały finansowania dla MŚP.

Sygnity zmodernizuje sieć w NBP

Spółka Sygnity S.A. podpisała z Narodowym Bankiem Polskim umowę na modernizację urządzeń sieciowych w teleinformatycznej sieci korporacyjnej banku. Modernizacja obejmie dostawę modułów zarządzających /Supervisor/, Firewall’e aplikacyjne /WAF/ oraz rozszerzoną usługę serwisową 24x7x365. Wartość umowy wynosi 4,8 mln złotych.

Koncepcja „Podatność polskich rynków finansowych na niestabilności wewnętrzne i zewnętrzne” wyróżniona przez Komitet Badań Ekonomicznych NBP

Propozycja badania na temat Podatności polskich rynków finansowych na niestabilności wewnętrzne i zewnętrzne, opracowana przez zespół złożony z Prof. Wojciecha Bieńkowskiego, Dziekana Wydziału Ekonomii i Zarządzania Wyższej Szkoły Handlu i Prawa im. R. Łazarskiego, dr Bogny Gawrońskiej-Nowak, prodziekana i kierownika Katedry Ekonomii na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Wyższej Szkoły Handlu i Prawa im. R. Łazarskiego… Czytaj dalej »