Przejdź do treści

NASK

Będzie trudniej podszywać się pod witryny WWW w domenie .pl

Strony internetowe zamieszczone pod nazwą domeny z końcówką .pl, uzyskają wkrótce możliwość zabezpieczenia przed cyberprzestępcami, którzy chcąc wyłudzić dane internautów, przekierowują ich do stworzonych przez siebie fałszywych witryn o podobnej szacie graficznej. Wraz z potwierdzeniem na poziomie międzynarodowym bezpieczeństwa domeny .pl, zakończył się pierwszy etap wdrażania protokołu DNSSEC przez instytut badawczy NASK.

Czytaj dalej »Będzie trudniej podszywać się pod witryny WWW w domenie .pl

Trwa konkurs na plakat „Tworzymy bezpieczny Internet”

Już tylko do 5 stycznia 2012 r. można nadsyłać prace na konkurs na plakat „Tworzymy bezpieczny Internet” skierowany do młodych artystów. Najlepsze prace wyłonione przez znanych polskich grafików będzie można oglądać m.in. w Muzeum Plakatu w Warszawie. Organizatorami konkursu odbywającego się pod patronatem małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej, są NASK i agencja reklamowa Adah Advertising.

Czytaj dalej »Trwa konkurs na plakat „Tworzymy bezpieczny Internet”

Przybywa polskich, wirtualnych nieruchomości

Domeny internetowe to współcześnie wartościowy rynek nazywany przez inwestorów wirtualnymi nieruchomościami XXI wieku. Obecnie zarejestrowanych jest przeszło 2 mln 200 tys. polskich domen, a dynamiczny rozwój przyciąga wciąż nowych rejestratorów. Wśród nich znalazła się firma premium.pl, która w przeciągu niecałego roku zgromadziła w bazie 50 tys. adresów zakończonych rozszerzeniem .pl.

Czytaj dalej »Przybywa polskich, wirtualnych nieruchomości