MotoFocus

Nowoczesność i praktyka, czyli jak się szkolą mechanicy

Warsztaty niezależne skutecznie konkurują z autoryzowanymi stacjami obsługi pojazdów w zakresie napraw samochodów. Dla ponad 16 milionów kierowców powierzających swoje auta mechanikom z sektora niezależnego argumentem są atrakcyjne ceny, szeroki wybór produktów, jakość usług gwarantowana przez odpowiednio wykwalifikowanych pracowników i właściwe wyposażenie warsztatów.

Czytaj więcej »Nowoczesność i praktyka, czyli jak się szkolą mechanicy

Kondycja warsztatów coraz gorsza, zwolnień jeszcze nie ma

Wzrastające ceny paliw powodują, że Polacy rzadziej siadają za kierownicą. Racjonalizując jazdę samochodem, do przysłowiowego „sklepu za rogiem” raczej idą niż jadą, co jeszcze niedawno wcale nie było takie oczywiste. Kierowcy coraz częściej próbują także ograniczyć koszty eksploatacji pojazdów poprzez odkładanie w czasie przeglądów i napraw. Czy te tendencje znajdują potwierdzenie w kondycji warsztatów?

Czytaj więcej »Kondycja warsztatów coraz gorsza, zwolnień jeszcze nie ma

MotoPraca.pl dołącza do Grupy MotoFocus

W styczniu 2011 roku do Grupy MotoFocus przystąpił internetowy serwis pracy MotoPraca.pl. MotoPraca.pl to pierwszy specjalistyczny portal pracy, który powstał w 2008 roku i dedykowany jest branży motoryzacyjnej oraz transportowej. Aktualnie do Grupy MotoFocus, oprócz MotoPraca.pl należą opiniotwórcze portale branżowe MotoFocus.pl i TruckFocus.pl, portal kierowców CarFocus.pl, Platforma Badań Rynku MotoFocus oraz Automotive PR.

Czytaj więcej »MotoPraca.pl dołącza do Grupy MotoFocus