Przejdź do treści

Monit24.pl

Handel migruje do Internetu – czy jest bezpiecznie?

Wraz z rozpowszechnieniem się dostępu do Internetu w Polsce wielu przedsiębiorców z tradycyjnych witryn sklepowych przeniosło się na witryny WWW. Z roku na rok przybywa wiele nowych sklepów internetowych, a wartość branży e-commerce w Polsce szacowana jest na ponad 26 mld złotych. Obecnie ilość sklepów internetowych przekracza nieco liczbę 12 tysięcy, co oznacza, że na każdy sklep może przypaść ponad 2 mln złotych zysku. Wszystko wygląda obiecująco, jednak czy sprzedaż w Internecie wciąż jest bezpieczna?

Czytaj dalej »Handel migruje do Internetu – czy jest bezpiecznie?

5 cech, które musi posiadać dobry webmaster

Nowa strona. Innowacyjna aplikacja mobilna. Niespotykane oprogramowanie dla klientów. Nawet najlepszy pomysł nie będzie wiele wart, o ile nie zostanie wprowadzony w życie przez kompetentnego webmastera. Mniejsza o jego umiejętności techniczne – te są łatwe do sprawdzenia i zweryfikowania. Do współpracy przy wymagających projektach technicznych niezbędna jest nie tylko wiedza, ale i określone cechy interpersonalne. Podpowiadamy,  jak znaleźć idealnego kandydata, który nie straci czasu, pieniędzy i potencjału projektu.

Czytaj dalej »5 cech, które musi posiadać dobry webmaster

Jak załatać dziurę w internecie?

Choć kod HTTP 404 teoretycznie wskazuje na błąd po stronie użytkownika, rzadko zdarza się, aby rzeczywiście odpowiadał on za trafienie w pustkę. Najczęściej zawartość podstrony została usunięta lub przemieszczona przez administratora. Dlatego tak ważny jest przygotowany na wypadek błędu komunikat, który nie tylko objaśni i poprowadzi internautę, ale i zachęci do dalszego korzystania z witryny.

Czytaj dalej »Jak załatać dziurę w internecie?

1 Monit24.pl

Monit24.pl współpracuje z Oktawave dostarczając monitoring stron

Firma Monit24.pl nawiązała współpracę z Oktawave – nowoczesną platformą chmury obliczeniowej. Dzięki porozumieniu klienci Oktawave mogą korzystać z rozbudowanych funkcji monitoringu szybkości i poprawności działania serwisów internetowych bezpośrednio w panelu administracyjnym. To pierwsze tego typu rozwiązanie na polskim rynku hostingowym.

Czytaj dalej »Monit24.pl współpracuje z Oktawave dostarczając monitoring stron

Firmy zapominają o domenach

Współcześnie rola domen internetowych znacznie wzrosła – stały się one nieodłącznym elementem marki, a w niektórych przypadkach nawet markami samymi w sobie. Tymczasem okazuje się, że polskie przedsiębiorstwa nie do końca zdają sobie sprawę z tego, jak istotne w dbaniu o własny wizerunek w internecie jest prowadzenie właściwej polityki domenowej.

Czytaj dalej »Firmy zapominają o domenach