Mo-BRUK

Mo-BRUK SA wdraża system zarządzania zasobami przedsiębiorstwa

Notowana na NewConnect innowacyjna Spółka Mo-BRUK SA, zajmująca się gospodarką odpadami, produkcją paliw alternatywnych oraz budową dróg betonowych, rozpoczęła wdrażanie wartego ponad 1,1 mln zł projektu B2B mającego usprawnić kontakty firmy z partnerami. Kwota unijnego dofinansowania projektu to ponad 0,6 mln zł, pozostałą część Spółka pokryje ze środków własnych.

Czytaj więcej »Mo-BRUK SA wdraża system zarządzania zasobami przedsiębiorstwa

Mo-BRUK buduje własne Centrum Badawczo-Rozwojowe

Mo-BRUK S.A., spółka z branży utylizacji odpadów i produkcji paliw alternatywnych, uzyskała 3 mln zł dotacji z unijnego programu Innowacyjna Gospodarka – wsparcie dla inwestycji o dużym znaczeniu dla gospodarki. Łączna wartość projektu wynosi blisko 5 mln zł. Środki zostaną przekazane na budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego B+R proekologicznych technologii przetwarzania odpadów. W sumie spółce przyznano ponad 100 mln zł dofinansowania na szereg projektów.

Czytaj więcej »Mo-BRUK buduje własne Centrum Badawczo-Rozwojowe

Mo-BRUK inwestuje w rozwój RAF-Ekologii z korzyścią dla pracowników i środowiska naturalnego

Firma Mo-BRUK działająca w branży „czystych technologii” inwestuje w rozwój  RAF-Ekologii, spółki przejętej w grudniu 2008 roku od Rafinerii Jedlicze. Mo-BRUK za kwotę 450 tys. zł dokonał szeregu inwestycji w usprawnienie i unowocześnienie procesu termicznej obróbki odpadów przemysłowych. RAF-Ekologia jest laureatem konkursu „Firma Bliska Środowisku 2008” oraz posiada certyfikat „Przejrzysta Firma” przyznawany przez  Dun and Brandstreet.Czytaj więcej »Mo-BRUK inwestuje w rozwój RAF-Ekologii z korzyścią dla pracowników i środowiska naturalnego

Mo-BRUK planuje dynamiczny rozwój i debiut na giełdzie

Firma Mo-BRUK działająca w branży „czystych technologii”  planuje dynamiczny rozwój i debiut na giełdzie. Mo-BRUK przez kilka ostatnich lat znacząco zwiększył skalę działania. Wypracowany przez spółkę model biznesowy w dziedzinie gospodarki odpadami przemysłowymi zapewnia jej duży potencjał wzrostu w kolejnych latach przy niewielkim ryzyku inwestycyjnym. Czytaj więcej »Mo-BRUK planuje dynamiczny rozwój i debiut na giełdzie

Mo-BRUK ostrzega przed inwestowaniem w Zabrzu

Firma Mo-BRUK działająca w branży „czystych technologii” ostrzega przed inwestowaniem w Zabrzu. Mo-BRUK planował zrealizować w tym mieście projekt dotyczący zapobiegania powstawaniu szkód górniczych, na który otrzymał dofinansowanie z UE w wysokości 6,4 mln zł. Niestety miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego uniemożliwia realizację tej inwestycji. Plan został przyjęty w ostatniej chwili przez Radę Miejską w Zabrzu na wniosek Prezydent Miasta – Małgorzaty Mańki-Szulik.
Czytaj więcej »Mo-BRUK ostrzega przed inwestowaniem w Zabrzu

Mo-BRUK pozyskał z Unii Europejskiej 34 mln zł na innowacje

Firma Mo-BRUK działająca w branży „czystych technologii” pozyskała ponad 34 mln zł na dwa innowacyjne projekty w zakresie gospodarki odpadami. Jeden z nich polega na wdrożeniu technologii produkcji wysokokalorycznych stałych paliw alternatywnych, natomiast drugi dotyczy uruchomienia produkcji podsadzki hydraulicznej. W efekcie powstanie co najmniej 21 nowych miejsc pracy w nowotworzonych oddziałach firmy Mo-BRUK.
Czytaj więcej »Mo-BRUK pozyskał z Unii Europejskiej 34 mln zł na innowacje