Mistrzowie Montażu

Wymiana okien – na co zwrócić uwagę przy wyborze ekipy?

Wielu z nas w okresie wiosennym, mając jeszcze w pamięci zimowe chłody, podejmuje decyzję o wymianie okien w domu czy mieszkaniu. Przeważnie wybieramy takie okna, by już na długie lata zapewniły nam ochronę przed zimnem, deszczem i wiatrem. Zbyt często zapominamy jednak o sprawdzeniu umiejętności ekipy, która je montuje. A to od jej właściwej pracy zależą w dużym stopniu ostateczne efekty cieplne takiej wymiany. Na co powinniśmy więc zwrócić uwagę?

Czytaj więcej »Wymiana okien – na co zwrócić uwagę przy wyborze ekipy?

Montaże zgodne ze sztuką

Każdego roku w polskich domach 7 milionów okien wymieniane jest na nowe, cieplejsze. Niestety, niewiele z nich montowane jest poprawnie, tj. w taki sposób, by szczelnie, a co ważniejsze trwale chroniło nas przed wiatrem, wodą i mrozem. Nie może być inaczej, skoro nie ma w polskich szkołach zawodowych nauczania tego fachu, nie ma wykładów o zasadach poprawnego montażu dla polskich inżynierów i architektów, a inspektorom nadzoru brak wiedzy o nowych materiałach oraz technologiach montażowych. Montażystą okien mógł jak dotąd zostać i absolwent szkoły krawieckiej, i instruktor fitness – wystarczały zazwyczaj dobre chęci oraz sprawna poziomica. Wiedza wcale nie była konieczna.

Czytaj więcej »Montaże zgodne ze sztuką

Montaże wreszcie znormalizowane?

W Sosnowcu zakończyły się w niedzielę Śląskie Warsztaty Montażowe zorganizowane na 5. Targach Budowlanych SIBEX w ramach ogólnopolskiego programu Mistrzowie Montażu. Pokazy montażowe obejrzało prawie 1000 zwiedzających targi, ponad setkę uczestników zgromadziły seminaria na temat zasad poprawnego montażu okien, a kolejnym czternastu fachowcom ze Śląska i Zagłębia wręczono dyplomy Mistrzów Montażu w uznaniu ich umiejętności.

Czytaj więcej »Montaże wreszcie znormalizowane?

Ogólnopolski Turniej Montażystów „Mistrzowie Montażu”

W Kazimierzu Dolnym 10 września 2011r. odbył się Ogólnopolski Turniej Montażystów – „Mistrzowie Montażu”. W zawodach wzięło udział prawie 30 ekip montażowych z całej Polski, a ich prace oceniali specjaliści z warszawskiego Instytutu Techniki Budowlanej i największych firm z branży, w tym Seleny SA, która była także merytorycznym partnerem Turnieju.

Czytaj więcej »Ogólnopolski Turniej Montażystów „Mistrzowie Montażu”