Ministerstwo Zdrowia

Apel Fundacji Wcześniak w sprawie profilaktyki szczepionkowej dla dzieci urodzonych przedwcześnie

Fundacja Wcześniak zwróciła się do Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego z rekomendacją i apelem o uwzględnienie szczepionek skojarzonych jako obowiązkowych dla wszystkich wcześniaków w Programie Szczepień Ochronnych na rok 2013 i kolejne lata.

Czytaj więcej »Apel Fundacji Wcześniak w sprawie profilaktyki szczepionkowej dla dzieci urodzonych przedwcześnie

Placówki służby zdrowia w perspektywie europejskich norm medycznych

Partnerzy prywatni mogą pomóc w modernizacji publicznych i niepublicznych placówek medycznych, które zgodnie z wytycznymi unijnymi powinny zostać zmodernizowane przed końcem 2012 roku.  Dyskusje o przyszłości służby zdrowia i modelach świadczenia usług medycznych przez podmioty publiczne trwają nieprzerwanie. Dla nikogo nie jest tajemnicą, że infrastruktura placówek opieki zdrowotnej wymaga gruntownej modernizacji. Jednak ze względu na stan finansów, w tym zadłużenie szpitali, szanse na nowe inwestycje są mocno ograniczone. Czytaj więcej »Placówki służby zdrowia w perspektywie europejskich norm medycznych

Raport Money.pl: Koszt walki z pandemią grypy w Polsce to 400 mln zł

Money.pl dotarł do dokumentu Ministerstwa Zdrowia, który wskazuje, że aby zabezpieczyć szczepionki przeciw grypie tylko dla 20 proc. polskiego społeczeństwa, budżet musiałby wyłożyć ponad 210 mln zł, plus koszty ich przechowywania. Aby skutecznie walczyć z pandemią, należałoby znaleźć w sumie około 400 mln zł.
Czytaj więcej »Raport Money.pl: Koszt walki z pandemią grypy w Polsce to 400 mln zł

Ceny leków – czy rząd jest po stronie pacjentów czy korporacji?

Ministerstwo Zdrowia na Nowy Rok szykuje pacjentom i przedsiębiorcom osobliwy prezent. Chodzi o projekt nowelizacji Prawa farmaceutycznego, który spowoduje podwyżki cen leków, a także ograniczy prawa pacjentów do swobodnego wyboru apteki i do dostępu do informacji. Wzmocni za to – w sposób łamiący ustawę zasadniczą – pozycję samorządu aptekarskiego.
Czytaj więcej »Ceny leków – czy rząd jest po stronie pacjentów czy korporacji?