Ministerstwo Środowiska

Warszawa zielonym pomostem pomiędzy krajami rozwiniętymi i rozwijającymi się

Miasto stołeczne Warszawa, przy wsparciu polskiego rządu, zgłosiło swoją kandydaturę na siedzibę Zielonego Funduszu Klimatycznego (Green Climate Fund – GCF). Dziś, podczas spotkania w Ministerstwie Środowiska, polski zespół promujący stolicę przekonywał do jej zalet przedstawicieli ambasad.

Czytaj więcej »Warszawa zielonym pomostem pomiędzy krajami rozwiniętymi i rozwijającymi się

Internet sprzyja ekologii

Strażnik Sumienia na pulpicie zachęca do sortowania śmieci w koszu, nie tylko systemowym. Interaktywny test na stronie internetowej www.grzechyekologiczne.pl uczy jak nie zaśmiecać swojego sumienia! Ministerstwo Środowiska stawia na sieć, żeby przekonywać do właściwego postępowania ze śmieciami w ramach kampanii „Nie zaśmiecaj swojego sumienia”.

Czytaj więcej »Internet sprzyja ekologii

„Strefa bioróżnorodności” nad Bałtykiem

„Strefa bioróżnorodności” w Sopocie i we Władysławowie to projekt edukacyjny realizowany przez Ministerstwo Środowiska. W specjalnie zaaranżowanych przestrzeniach powstanie edukacyjno – informacyjne miasteczko, w którym wszyscy plażowicze dowiedzą się czym jest bioróżnorodność i w jaki sposób jesteśmy jej częścią. „Strefa bioróżnorodności” pojawi się w ostatni weekend sierpnia na plażach Sopotu (sobota, 28.08) i Władysławowa (niedziela, 29.08). Od 9:00 do 17:30 w „Strefie bioróżnorodności” nie zabraknie rodzinnych konkursów i atrakcji dla dzieci. Projekt jest częścią obchodów związanych z ogłoszeniem przez ONZ 2010 roku Międzynarodowym Rokiem Różnorodności Biologicznej.

Czytaj więcej »„Strefa bioróżnorodności” nad Bałtykiem

Walk The Line dla Ministerstwa Środowiska

Agencja Walk The Line przygotowała kreację do outdoorowej kampanii reklamowej Ministerstwa Środowiska na temat Bioróżnorodności. Kampania związana jest z tegorocznymi obchodami Międzynarodowego Roku Różnorodności Biologicznej i skierowana jest do turystów wypoczywających na Wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Kampania rozpoczęła się w sierpniu, 179 billboardów z projektem na temat bioróżnorodności eksponowanych jest w 13 nadmorskich miejscowościach, m.in. w: Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Koszalinie, Międzyzdrojach, Słupsku, Darłowie, Kołobrzegu, Władysławowie, Świnoujściu, Pucku, Wejherowie, Szczecinie.

Czytaj więcej »Walk The Line dla Ministerstwa Środowiska

Klimatyczne święta w Second Life

Na wirtualnej wyspie COP 14 zapanował iście świąteczny klimat. Po koncercie legendarnej grupy muzycznej The Traveling Wilburys, który uświetnił uroczyste otwarcie wyspy w świecie Second Life, nadszedł czas na choinki, Mikołaje, kolorowe ozdoby, światełka i prezenty. Wszystko to składa się na prawdziwie bajkową atmosferę, w jakiej spędzą święta wszyscy, którzy w tym czasie odwiedzą klimatyczną wyspę.
Czytaj więcej »Klimatyczne święta w Second Life

Ruszył Eko-Blog

Czy można jeść biodegradowalne torby? O toksyczności życia na przedmieściach i o tym jak niemodne staje się „kapanie kranami”, można dowiedzieć się z nowego eko-blogu zatytułowanego „Polska – klimat do zmian”.Czytaj więcej »Ruszył Eko-Blog