Archiwa tagu: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Sygnity rozszerza projekt Syriusz dla Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej

Sygnity podpisała aneksy do umów z dnia 22 stycznia oraz 16 grudnia 2009 roku z Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich z siedzibą w Warszawie (jednostka powołana przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej), które ułatwią Powiatowym Urzędom Pracy wykonywanie swoich statutowych zadań.

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie zaprasza dziennikarzy z regionu Małopolski do wzięcia udziału w III edycji konkursu „Ludzka twarz EFS”

W dniu 8 czerwca 2009 roku Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło już po raz trzeci konkurs, którego celem jest promocja wsparcia z Europejskiego Funduszu Społecznego, poprzez prace dziennikarskie ukazujące, iż środki te mogą przyczynić się do poprawy sytuacji uczestników projektów, że potrafią wpłynąć na życie ludzi, dać im narzędzia do podniesienia kwalifikacji, zdobycia zatrudnienia,… Czytaj dalej »

Ruszył serwis „Dzieciństwo bez przemocy”

Pod adresem www.dziecinstwobezprzemocy.pl ruszył nowy serwis poświęcony ogólnopolskiej kampanii społecznej „Dzieciństwo bez przemocy”, której celem jest przeciwdziałanie stosowaniu kar fizycznych wobec dzieci. Za stworzenie serwisu, odpowiada 3e Software House & Interactive Agency.

Bezrobocie zwolniło tempo

W kwietniu bezrobocie spadło o 0,2 pkt. proc. i ponownie wynosiło 11 proc. Według danych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, bez pracy pozostawało 1.721 tys. osób. Może to oznaczać, że pierwsza faza kryzysu jest już za nami. – Wzrost produkcji przemysłowej w marcu i kwietniu wskazuje, że można mieć nadzieję na stabilizację sytuacji gospodarczej. Oczekiwany… Czytaj dalej »

Rozszerzenie obowiązku ubezpieczeń wypadkowych będzie dotkliwe dla firm

Zgodnie z przygotowanymi przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej projektami nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz ustawy Prawo bankowe, obowiązkowym ubezpieczeniem wypadkowym zostaną objęte osoby zatrudnione na podstawie umów cywilnoprawnych i świadczące usługi poza siedzibą lub miejscem prowadzenia działalności zlecającego usługę.