Przejdź do treści

Mikołaj Fidziński

1 Mikołaj Fidziński

Mieszkanie dla Młodych: nie rezygnuj z dofinansowania, szukaj mieszkania w odpowiedniej cenie

comperiaProgram Mieszkanie dla Młodych ma ruszyć w 2014 roku. Jednak już na początku października podano, ile maksymalnie powinien kosztować 1m2 kwadratowy nieruchomości, by dofinansowanie wkładu własnego do kredytu hipotecznego móc otrzymać już w I kwartale 2014 r. Eksperci porównywarki finansowej Comperia.pl sprawdzili, ile wynoszą wskaźniki w polskich województwach.

Czytaj dalej »Mieszkanie dla Młodych: nie rezygnuj z dofinansowania, szukaj mieszkania w odpowiedniej cenie

2 Mikołaj Fidziński

Jak w razie śmierci można przekazać pieniądze najbliższym?

comperiaPo śmierci posiadacza indywidualnego rachunku bankowego, umowa z bankiem wygasa, środki są blokowane i nieoprocentowane. Co się dzieje ze zgromadzonymi pieniędzmi? Zazwyczaj zostają rozdysponowane zgodnie z postanowieniem sądu albo przekazane osobie, które została wskazana w notarialnie sporządzonym testamencie. Jednak istnieje jeszcze jedna opcja. Procedura może się odbyć bez postępowania spadkowego o ile właściciel konta wydał tzw. dyspozycję na wypadek śmierci. O szczegółach rozwiązania oraz jego kosztach opowiedzą eksperci porównywarki finansowej Comperia.pl.

Czytaj dalej »Jak w razie śmierci można przekazać pieniądze najbliższym?

3 Mikołaj Fidziński

Euro z bankomatu? W stolicy to już możliwe

comperiaPodróż zagraniczna czy uregulowanie raty kredytu to tylko niektóre z przykładów, w których potrzebujemy euro. Do tej pory zakup waluty umożliwiały przede wszystkim kantory oraz oddziały banków. Jednak od niedawna europejską walutę można także wypłacić prosto z bankomatu. O tym, czy to dobre rozwiązanie piszą eksperci porównywarki finansowej Comperia.pl.

Czytaj dalej »Euro z bankomatu? W stolicy to już możliwe

Dwie trzecie osób z kredytami hipotecznymi w 2012 roku mogłoby ich nie dostać

Czy jeden z zapisów znowelizowanej Rekomendacji SII, do której banki powinny dostosować się do końca roku, postawi na głowie cały rynek kredytów hipotecznych? Mówi on o tym, że zdolność kredytowa będzie musiała być wyliczana dla maksymalnie 25-letniego okresu spłaty, nawet jeśli kredyt będzie spłacany dłużej. Tymczasem jak sprawdzili eksperci porównywarki finansowej Comperia.pl, na razie dwa na każde trzy kredyty hipoteczne to zobowiązania zaciągnięte na ponad 25 lat. Czy ci, którzy zarabiają niewiele i muszą decydować się na bardzo długie kredyty, stracą szansę na kredyt w wnioskowanej kwocie?

Czytaj dalej »Dwie trzecie osób z kredytami hipotecznymi w 2012 roku mogłoby ich nie dostać