Mikko Hypponen

F-Secure: cyberwojna stała się rzeczywistością

Ostatni raport o zagrożeniach firmy F-Secure przedstawia zmieniający się krajobraz bezpieczeństwa informatycznego, w którym tradycyjne zagrożenia ze strony wirusów i złośliwego oprogramowania ustępują pola zorganizowanym cyberatakom dokonywanym na zlecenie rządów. Raport szczegółowo opisuje nowe, zaawansowane robaki internetowe Stuxnet i Flame oraz największe zagrożenia, z jakimi internauci borykali się w pierwszej połowie roku.

Czytaj dalej »F-Secure: cyberwojna stała się rzeczywistością

Gwiazdy SECURE 2010

Tegoroczna konferencja NASK na temat bezpieczeństwa Internetu zgromadzi światowe gwiazdy – wybitnych ekspertów zajmujących się problematyką zagrożenia teleinformatycznego. Prelegentami SECURE 2010 będą między innymi Lance Spitzner i Mikko Hypponen.

Czytaj dalej »Gwiazdy SECURE 2010

Wina i coraz większa kara

Rok 2010 rozpoczął się znaczącym sukcesem, polegającym na aresztowaniu i oskarżeniu przestępców komputerowych w różnych krajach. Eksperci z firmy F-Secure mają nadzieję, że jest to trwała zmiana, pozwalająca instytucjom ochrony porządku publicznego na identyfikację przestępców komputerowych, a także dokonywanie aresztowań i wnoszenie oskarżeń.

Czytaj dalej »Wina i coraz większa kara