Przejdź do treści

Mieszkanie dla młodych

1 Mieszkanie dla młodych

900 „mieszkań dla młodych” w Poznaniu

rynek pierwotnyWkrótce pierwsi poznaniacy będą mieli szansę nabyć lokale, korzystając z nowego programu Mieszkanie dla Młodych. Mimo że limit ceny ustalony na pierwszy kwartał w wysokości 5604,50 zł/mkw. znacząco odbiega od cen ofertowych, mieszkańcy Poznania nie powinni mieć problemów ze znalezieniem odpowiedniego mieszkania na poznańskim rynku pierwotnym – pisze Andrzej Prajsnar z portalu RynekPierwotny.com.

Czytaj dalej »900 „mieszkań dla młodych” w Poznaniu

2 Mieszkanie dla młodych

Kupujący nie czekają na dopłaty. Sprzedaż nowych mieszkań rośnie, ceny nie spadają

red-real-estate-developmentW ostatnich miesiącach deweloperzy sprzedali w Warszawie znacznie więcej mieszkań niż wprowadzili do oferty rynkowej. W trzecim kwartale br. w stolicy nabywców znalazło ok. 4 tys. nowych mieszkań, podczas gdy w tym samym czasie weszło na rynek ok. 2,2 tys., podaje Reas. Tym samym, oferta warszawskiego rynku pierwotnego zmniejszyła się do niespełna 17 tys. mieszkań.

Czytaj dalej »Kupujący nie czekają na dopłaty. Sprzedaż nowych mieszkań rośnie, ceny nie spadają

3 Mieszkanie dla młodych

Mieszkanie dla Młodych: nie rezygnuj z dofinansowania, szukaj mieszkania w odpowiedniej cenie

comperiaProgram Mieszkanie dla Młodych ma ruszyć w 2014 roku. Jednak już na początku października podano, ile maksymalnie powinien kosztować 1m2 kwadratowy nieruchomości, by dofinansowanie wkładu własnego do kredytu hipotecznego móc otrzymać już w I kwartale 2014 r. Eksperci porównywarki finansowej Comperia.pl sprawdzili, ile wynoszą wskaźniki w polskich województwach.

Czytaj dalej »Mieszkanie dla Młodych: nie rezygnuj z dofinansowania, szukaj mieszkania w odpowiedniej cenie

4 Mieszkanie dla młodych

Główne założenia Rządowego programu „Mieszkanie dla młodych” – sukces Rządu, czy rozczarowanie?

hillsW połowie maja br. Rząd – Rada Ministrów przyjęła projekt Ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez ludzi młodych (dalej Ustawa), wprowadzającą tzw. program „Mieszkanie dla młodych”. Obecnie projekt ustawy trafił do Sejmu. W powyższym programie pokładane są duże nadzieje, zważywszy na fakt, że z podobnego programu „Rodzina na swoim” nie można już skorzystać (program jest obecnie wygaszany), a Komisja Nadzoru Finansowego ostatnio zmieniła/zaostrzyła Rekomendację S dla banków dot. udzielania kredytów hipotecznych, tj. od stycznia 2014 roku osoba/osoby ubiegające się o kredyt hipoteczny będą musiały posiadać przynajmniej 5% wkładu własnego, a w 2017 roku już 20% wkładu własnego.

Czytaj dalej »Główne założenia Rządowego programu „Mieszkanie dla młodych” – sukces Rządu, czy rozczarowanie?