Przejdź do treści

Michał Smereczyński

1 Michał Smereczyński

Polska agencja reklamowa stworzyła z firmą Microsoft aplikację ułatwiającą budowanie stron WWW w chmurze

brandooDzięki aplikacji stworzonej przez polską firmę, tylko kilku kliknięć wymaga zbudowanie w chmurze Windows Azure strony WWW opartej o najpopularniejszy na świecie system zarządzania treścią. Możliwość skorzystania z bazy danych Microsoftu to dostęp do niemal nieograniczonej skalowalności rozmiaru i wydajności oraz większy poziom bezpieczeństwa. Rozwiązanie Brandoo WordPress jest dostępne w oficjalnej Galerii Windows Azure, a jego opracowanie odbyło się przy ścisłej współpracy z firmą Microsoft.

Czytaj dalej »Polska agencja reklamowa stworzyła z firmą Microsoft aplikację ułatwiającą budowanie stron WWW w chmurze

WebSecurity.pl – wystartował nowy serwis o bezpieczeństwie

Uruchomiony został właśnie nowy portal tematyczny, dedykowany szeroko pojętym zagadnieniom bezpieczeństwa informatycznego. Misją WebSecurity.pl jest dostarczanie aktualnych informacji na temat zagrożeń oraz sposobów radzenia sobie z nimi. Treści publikowane na stronach portalu kierowane są zarówno do mniej doświadczonych użytkowników komputerów, jak i do zaawansowanych administratorów  i webmasterów.

Czytaj dalej »WebSecurity.pl – wystartował nowy serwis o bezpieczeństwie

Więcej wolnego oprogramowania na platformie Windows Azure

Wykorzystanie platformy Microsoft Windows Azure dla uruchamiania otwartych projektów i aplikacji stworzonych z wykorzystaniem przede wszystkim technologii Open Source, dynamiczny rozwój otwartego oprogramowania na tej platformie oraz promowanie dobrych praktyk interoperacyjności w Polsce, otwartych standardów i otwartych danych, to trzy główne obszary współpracy Microsoft i Fundacji Aegis.

Czytaj dalej »Więcej wolnego oprogramowania na platformie Windows Azure