Archiwa tagu: Michał Macierzyński

IKO dla dzieci już działa

PKO Bank Polski udostępnił portmonetkę IKO dla dzieci poniżej 13. roku życia. Pod kontrolą rodziców najmłodsi mogą teraz płacić telefonem za drobne zakupy i wypłacać gotówkę z bankomatów. Korzystanie z kieszonkowego wchodzi w nową bezgotówkową erę.

Związek Banków Polskich uhonorował Michała Macierzyńskiego, analityka portalu finansowego Bankier.pl, tytułem Dziennikarza Roku

Kapituła Kongresu Gospodarki Elektronicznej po raz pierwszy w swojej historii przyznała nagrodę w kategorii Dziennikarz Roku, która trafiła do Michała Macierzyńskiego, analityka portalu Bankier.pl. Związek Banków Polskich, na zakończenie obrad IV Kongresu Gospodarki Elektronicznej, przyznał nagrody i wyróżnienia łącznie w czterech kategoriach: „Ambasador Gospodarki Elektronicznej”, „Partner roku”, „Projekt roku” oraz „Dziennikarz Roku”.

Nie daj się złapać na wędkę phishingu

„Czy to nie Twoje zdjęcie? Kliknij”, „Hej, tu Asia! Wrzuciłam już fotki z naszego wyjazdu, zobacz” – maile tego typu otrzymał zapewne nie raz każdy użytkownik poczty elektronicznej. Wiadomości zachęcają do kliknięcia w zamieszczone w nich linki, co dla nieostrożnego internauty może skończyć się zainfekowaniem komputera wirusem lub programem szpiegującym. Warto zaznaczyć – co najmniej.

Kto dyktuje ceny nieruchomości

Kto dyktuje ceny nieruchomości? Teoretycznie odpowiedź powinna brzmieć: klient. Czy jednak pojawiające się w mediach informacje o średnich cenach to nie efekt oczekiwań klientów, a ogłoszeń wystawianych przez pośredników nieruchomości? Czy w takim przypadku wciąż można mówić o jakichkolwiek średnich cenach i wykorzystywać je w analizach?

Ruszył VIII Kongres PR w Rzeszowie

Najważniejsze osobistości świata public relations, reklamy, nauki, biznesu, mediów – wykłady, dyskusje i szkolenia. 3 dni obrad – 22-24 kwietnia. 370 gości – największa ilość spośród wszystkich edycji tego wydarzenia. Dziś o 9:40 ruszyło najważniejsze wydarzenie branży PR w 2009 roku.

9 powodów dlaczego warto wstrzymać się z kupnem mieszkania

Kupić mieszkanie teraz, czy poczekać? To ogromnie ważne pytanie dla dziesiątków, jeśli nie setek tysięcy polskich rodzin. W mediach coraz częściej słychać, że tegoroczna wiosna to idealny moment na kupno nieruchomości. Dla części osób z całą pewnością. Ale czy dla wszystkich? Michał Macierzyński, analityk Bankier.pl, spróbował poszukać powodów, dlaczego warto wstrzymać się z decyzją przynajmniej… Czytaj dalej »

Bankier.pl najbardziej rzetelny i obiektywny

Portal finansowy Bankier.pl został wyróżniony przez spółki giełdowe za najbardziej rzetelny i obiektywny przekaz informacji. W badaniu mediów przeprowadzonym przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, Bankier.pl uzyskał najwyższe noty w kategorii – portal internetowy zajmujący się tematyką gospodarczą.