Przejdź do treści

Michał Chrzanowski

Będzie trudniej podszywać się pod witryny WWW w domenie .pl

Strony internetowe zamieszczone pod nazwą domeny z końcówką .pl, uzyskają wkrótce możliwość zabezpieczenia przed cyberprzestępcami, którzy chcąc wyłudzić dane internautów, przekierowują ich do stworzonych przez siebie fałszywych witryn o podobnej szacie graficznej. Wraz z potwierdzeniem na poziomie międzynarodowym bezpieczeństwa domeny .pl, zakończył się pierwszy etap wdrażania protokołu DNSSEC przez instytut badawczy NASK.

Czytaj dalej »Będzie trudniej podszywać się pod witryny WWW w domenie .pl

2 miliony nazw w domenie .pl

W nocy z 3 na 4 stycznia 2011 roku w prowadzonym przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) krajowym rejestrze domen internetowych została zarejestrowana dwumilionowa domena pod nazwą tu-tam.pl. W ciągu dwóch ostatnich lat ich liczba wzrosła o 100 proc. Dwadzieścia lat po przyłączeniu do Internetu Polska zajmuje piąte miejsce w Europie pod względem ilości zarejestrowanych domen.

Czytaj dalej »2 miliony nazw w domenie .pl

Firma SES Astra podpisała porozumienie w sprawie dostarczania usług szerokopasmowych w polskim operatorem sieci transmisji danych – firmą NASK

Firma SES ASTRA, należąca do korporacji SES (notowanej na giełdach w Paryżu i Luksemburgu: SESG), w dniu dzisiejszym podała do wiadomości, że podpisana została umowa dystrybucyjna z wiodącym polskim operatorem sieci transmisji danych, firmą NASK, na dostawę satelitarnych usług szerokopasmowych ASTRA2Connect dla klientów biznesowych na rynku polskim. Komercyjne uruchomienie usługi nastąpi tego samego dnia.

Czytaj dalej »Firma SES Astra podpisała porozumienie w sprawie dostarczania usług szerokopasmowych w polskim operatorem sieci transmisji danych – firmą NASK