Archiwa tagu: Meru Networks

Meru wśród najlepszych w rankingu Inc. 500

Inc., opiniotwórczy magazyn biznesowy, uplasował producenta rozwiązań WLAN, firmę Meru Networks, na 14 miejscu w rankingu Inc. 500, prezentującym najszybciej rosnące młode firmy IT w Ameryce. Twórcy rankingu docenili wzrost przychodów Meru o 1486 proc. w ciągu ostatnich 3 lat, a także rozwijaną przez firmę technologię do tworzenia sieci bezprzewodowych IV generacji.

Nowe narzędzie AirMagnet Planner usprawnia wdrażanie sieci WLAN 802.11n

Firma Passus, dostawca specjalistycznych rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo i wydajność sieci teleinformatycznych, wprowadziła nowe narzędzie AirMagnet Planner for 802.11n. To zaawansowana aplikacja do skutecznego projektowania i modelowania sieci WLAN. Rozwiązanie obsługuje m.in. procesy migracji z dotychczasowych sieci, prognozowanie wydajności sieci bezprzewodowej oraz weryfikację powdrożeniową.

Meru promuje bezprzewodową rewolucję „n”

Do 20 darmowych punktów dostępowych z obsługą 802.11n, o wartości prawie 30 tys. USD – to prezent dla firm i użytkowników indywidualnych, którzy zamówią kontrolery Meru Networks. W zamian zamawiający muszą oddać swój stary sprzęt WLAN lub dowód jego zutylizowania.

Oświata stawia na nowe technologie

Reprezentanci Ministerstwa Edukacji Narodowej, parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, setki nauczycieli gł. informatyki z całej Polski, a także dyrektorzy szkół i rodzice wzięli udział w VIII Ogólnopolskim Zjeździe Opiekunów Szkolnych Pracowni Internetowych 2009. Tegoroczne wydarzenie poświęcone było tematowi obecności najnowszych technologii w szkołach oraz ich wpływie na edukację dzieci i młodzieży.

FEN promuje nowoczesne technologie IT w edukacji

W Zespole Szkół Technicznych w Radomiu odbyła się konferencja pod tytułem „Nowoczesne technologie informacyjne w służbie edukacji”. Było to już kolejne, czwarte wydarzenie promujące tematykę wykorzystania najnowszych osiągnięć techniki w edukacji. Tegorocznym partnerem merytorycznym było m.in. Konsorcjum FEN.

Politycy i biznes w sieci Meru Networks

Podczas odbywającego się w dniach 20-21 kwietnia br. XVI Forum Gospodarczego w Toruniu, jego uczestnicy – politycy oraz ludzie biznesu – mieli do dyspozycji nowoczesną sieć bezprzewodową Meru Networks. Dwór Artusa, w którym odbywało się wydarzenie, zakończył właśnie wdrażanie systemu sieci bezprzewodowej Meru Networks.

„Od Szkoły do eSzkoły” z Konsorcjum FEN

W dniach 3-5 kwietnia br. w Nowym Tomyślu odbyła się ogólnopolska, V Konferencja Administratorów Szkolnych Sieci Komputerowych – KASSK 2009. Część warsztatową dotyczącą konfiguracji sieci prowadzili specjaliści z Konsorcjum FEN, a wszystkim uczestnikom konferencji udostępniono sieć bezprzewodową Meru Networks.