Archiwa tagu: Meglena Kunewa

UE inwestuje w tworzenie niezależnych konsumenckich czasopism oraz stron internetowych na Cyprze, w Czechach, Polsce, Rumunii, Słowenii i na Węgrzech

W wyniku trzyletniego projektu UE współfinansowanego przez Komisję Europejską konsumenci na Cyprze, w Czechach, Polsce, Rumunii, Słowenii i na Węgrzech mają teraz dostęp do konsumenckich czasopism i stron internetowych publikujących wyniki niezależnych testów porównawczych produktów konsumpcyjnych.

Transport problemem numer jeden wśród skarg konsumenckich w Sieci Europejskich Centrów Konsumenckich (ECC-Net)

W 2008 roku ponad 62 000 osób zwróciło się bezpośrednio lub za pośrednictwem Internetu do Sieci Europejskich Centrów Konsumenckich (European Censumer Centres, ECC-Net) w celu uzyskania informacji lub pomocy prawnej w sprawach dotyczących problemów transgranicznych. Doroczny Raport Sieci ECC-Net za 2008 rok, opublikowany przez Komisję Europejska wspierającą działania centrów konsumenckich, pokazuje 22% wzrost liczby konsumentów,… Czytaj dalej »

Powiadomienia o niebezpiecznych produktach – nowa „Aplikacja dla Biznesu” online

Podczas Europejskiej Konwencji Liderów Biznesu w Helsinkach, unijna komisarz ds. ochrony konsumentów Meglena Kunewa zaprezentowała system online służący producentom i dystrybutorom do powiadamiania o niebezpiecznych produktach na rynku unijnym. Dzięki nowej aplikacji, przedsiębiorcy będą mogli w prostszy i szybszy sposób informować wszystkie państwa Unii jednocześnie o niebezpiecznych produktach.