Medicover

Unikatowa oferta porodowa dla par leczących niepłodność metodą in vitro

W Polsce, podobnie jak na świecie, co piąta para ma trudności z uzyskaniem potomstwa. W tej sytuacji coraz więcej osób decyduje się skorzystać z profesjonalnej pomocy w tym zakresie. Jednym ze sposobów leczenia niepłodności są metody wspomaganego rozrodu, a wśród nich metoda in vitro. Dzięki wiedzy, doświadczeniu oraz skuteczności lekarzy i embriologów z Klinik InviMed, rodzicami zostały już tysiące par. Teraz pacjentki starające się o dziecko, mogą skorzystać z unikatowej oferty, która łączy w sobie leczenie niepłodności w klinikach InviMed, poród w Szpitalu Medicover i opiekę medyczną dla maluszka w Centrach Medicover.

Czytaj dalej »Unikatowa oferta porodowa dla par leczących niepłodność metodą in vitro

Szpital Medicover wykonuje zabiegi z zakresu onkologii ginekologicznej w ramach NFZ

Gdy otrzymujemy skierowanie lekarskie na zabieg operacyjny najczęściej kierujemy się do publicznego szpitala. Większość z nas nie wie, że prywatne szpitale również zajmują się leczeniem poważnych przypadków i wykonywaniem nawet tych skomplikowanych operacji. Ponieważ placówki te mają podpisane kontrakty z NFZ pacjenci nie ponoszą kosztów. W ten sposób można korzystać z usług prywatnego Szpitala Medicover w warszawskim Wilanowie, który od początku tego roku przeprowadza zabiegi w zakresie m.in. ginekologii onkologicznej.

Czytaj dalej »Szpital Medicover wykonuje zabiegi z zakresu onkologii ginekologicznej w ramach NFZ

Jak przekonać rodziców do regularnych badań?

Zdrowie rodziców jest dla każdego z nas bardzo ważne. Co zrobić, by pomóc im utrzymać dobrą kondycję jak najdłużej? To pytanie, które zadajemy sobie nie raz. Eksperci zalecają zmianę sposobu odżywiania, większą aktywność fizyczną i regularne wykonywanie badań. Najtrudniejszym może okazać się to ostatnie, czyli przekonanie rodziców do odwiedzenia lekarza.

Czytaj dalej »Jak przekonać rodziców do regularnych badań?

Dlaczego dbamy o zdrowie?

„Każdy z nas ma powód by zadbać o zdrowie” – to hasło kampanii reklamowej Medicover, promującej opiekę medyczną dla klientów indywidualnych. Od 16 lipca br. jej przekazy są obecne m.in. w autobusach miejskich w Warszawie, Wrocławiu, Katowicach i Krakowie, na antenie stacji radiowych: Radia Wawa, Eska Wrocław, Radia Katowice i Radia Wrocław, a także w Internecie. Kampania potrwa do 15 sierpnia br.

Czytaj dalej »Dlaczego dbamy o zdrowie?

Ulga w opiece nad seniorem

Społeczeństwo polskie starzeje się, rośnie liczba osób po 65. roku życia – w 2010 r. ich odsetek wynosił ponad 14 proc. ogółu ludności, a według prognoz demograficznych w ciągu kolejnych dwóch dekad wskaźnik ten zostanie podwojony. Wraz z liczbą seniorów przybywa osób wymagających stałej opieki.

Czytaj dalej »Ulga w opiece nad seniorem

Piękna po ciąży

Czas oczekiwania na dziecko to dla wielu kobiet jeden z najpiękniejszych okresów w życiu. Tymczasem gdy ciąża dodaje uroku, poród i macierzyństwo często nie pozostają bez wpływu na wygląd kobiecego ciała. Młode matki często mają problem z utrzymującą się nadwagą, rozstępami, nadmiarem skóry na brzuchu czy ze zmieniającym się kształtem piersi.

Czytaj dalej »Piękna po ciąży

Grupa Medicover przejęła InviMed Europejskie Centrum Macierzyństwa

Grupa Medicover oraz InviMed Europejskie Centrum Macierzyństwa zawarły umowę, na mocy której Medicover stał się właścicielem spółki InviMed, zajmującej się diagnozowaniem i leczeniem niepłodności. To największa w Polsce sieć klinik leczenia niepłodności, posiadająca swoje placówki w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdyni.

Czytaj dalej »Grupa Medicover przejęła InviMed Europejskie Centrum Macierzyństwa