Marta Krauze

Mobilna rewolucja na rynku zakupów grupowych?

Aplikacje mobilne, realizacja zniżki za pośrednictwem smartfonu zamiast drukowania kuponu, a nawet geolokalizacja rabatów w najbliższej okolicy – to jedne z najważniejszych zmian w obszarze zakupów grupowych. Te ostatnie, obok ofert linii lotniczych, to obecnie najpopularniejsze kategorie transakcji generowanych za pośrednictwem urządzeń mobilnych w Polsce wg raportu zanox Mobile Performance Barometer.

Czytaj dalej »Mobilna rewolucja na rynku zakupów grupowych?

Zakupy grupowe – jeden fenomen, różne oblicza

Dynamiczny rozwój sektora e-commerce będzie jednym z tematów głównych kolejnej edycji opracowywanego właśnie przez Gemius oraz IAB Europe raportu „Do You CEE?”. Już teraz Gemius prezentuje wyniki analizy fenomenu wzrostu liczby stron internetowych oferujących zakupy grupowe w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. W pierwszej kolejności pod lupę wzięto Polskę, Rosję i Łotwę.

Czytaj dalej »Zakupy grupowe – jeden fenomen, różne oblicza

Zakupy grupowe od Allegro już rok na rynku

Serwis zakupów grupowych Citeam.pl, działający w strukturach Grupy Allegro, zamknął właśnie pierwszy rok swojej działalności na polskim rynku. W tym czasie portal wspiął się na podium branży zakupów grupowych z liczbą 2,4 mln użytkowników i jako pierwszy w Polsce zachęcał do kupowania za pół ceny podczas kampanii reklamowej. W ciągu roku sprzedał też ponad pół miliona kuponów zniżkowych.

Czytaj dalej »Zakupy grupowe od Allegro już rok na rynku

M-commerce to przyszłość serwisów zakupów grupowych

  • by

Dynamiczny rozwój serwisów zakupów grupowych był jednym z kamieni milowych polskiego e-commerce w 2011 roku. Wielu Polaków dopiero poznaje kupowanie za pół ceny, a być może już niedługo zniknie wizytówka grupowych zakupów – drukowane kupony zniżkowe, które trzeba okazać przy realizacji usługi. Powód to m-commerce i tzw. strona lekka, którą właśnie wprowadził Citeam.pl.

Czytaj dalej »M-commerce to przyszłość serwisów zakupów grupowych

Sklepy internetowe na zakupach grupowych – silna kategoria?

W koszyku zakupów grupowych znajdują się już nie tylko te produkty i usługi, które można przetestować osobiście. Obok hoteli, restauracji czy SPA, to sklepy internetowe coraz częściej korzystają z tej formy promocji swojej oferty – nie wszystkie jednak spełniają warunki serwisów zakupów grupowych. A od 1 stycznia tak pozyskiwać klientów nie mogą już internetowe apteki.

Czytaj dalej »Sklepy internetowe na zakupach grupowych – silna kategoria?

Jak Polacy grzeszą w życiu i w pracy? – grzeszny raport Citeam.pl

Seks przedmałżeński i mieszkanie z partnerem przed ślubem nie są już grzechami w opinii Polaków. Postępująca demoralizacja? Nic podobnego – mieszkańcy Polski ostro potępiają m.in. nadużywanie alkoholu oraz zdradę, choć chętnie grzeszą w pracy – wynika z badania serwisu zakupów grupowych Citeam.pl, wykonanego przez TNS OBOP.

Czytaj dalej »Jak Polacy grzeszą w życiu i w pracy? – grzeszny raport Citeam.pl

Zmiany na rynku zakupów grupowych – Citeam konsekwentnie w górę

W Polsce działa już ponad 40 serwisów zakupów grupowych – każdy z nich z mniejszym lub większym powodzeniem szturmuje poszczególne polskie miasta i prześciga się w atrakcyjności ofert. W tej wielkiej grupie stopniowo wyłaniają się liderzy rynku, spośród których największy skok zaliczył ostatnimi czasy serwis założony przez Allegro – Citeam.pl.

Czytaj dalej »Zmiany na rynku zakupów grupowych – Citeam konsekwentnie w górę