Marta Jasińska

Ruszają konkursy, zawalcz o dotacje

Pomimo spowolnienia gospodarczego przedsiębiorcy nie rezygnują z inwestycji – wynika z kwietniowego badania TNS OBOP. Ponad połowa ankietowanych (52 proc.) twierdzi, że fundusze unijne pomagają w rozwijaniu działalności firm. W czerwcu rusza druga tura konkursów na unijne dotacje dla przedsiębiorstw z programu Innowacyjna Gospodarka. Jeszcze w tym roku przedsiębiorcy będą mogli wykorzystać 1 109 051 998 EUR (około 4,8 miliarda zł).
Czytaj więcej »Ruszają konkursy, zawalcz o dotacje

Abbeys – Pozyskaj dotacje, inwestuj w ludzi

Przedsiębiorcy, którzy odczuli skutki recesji będą mogli skorzystać z rządowego programu „Szkolenia zamiast zwolnień”. Będzie on finansowany w ramach unijnego programu „Kapitał Ludzki”, który ma na celu zwiększenie zatrudnienia oraz wyrównywanie różnic społecznych. Efektywne wykorzystanie funduszy unijnych to szansa na ograniczenie negatywnych skutków kryzysu w Polsce.

Czytaj więcej »Abbeys – Pozyskaj dotacje, inwestuj w ludzi

Pracodawco! Nie rezygnuj ze szkoleń

Według sondażu Business Centre Club ponad 83 proc. firm odczuwa skutki globalnego spowolnienia gospodarczego. Zmniejszenie zapotrzebowania na polskie produkty i usługi za granicą oraz mniejszy popyt wewnętrzny spowodowały, że wiele przedsiębiorstw musiało zmniejszyć produkcje i ograniczyć eksport. To z kolei przełożyło się na zmiany w polityce personalno-kadrowej firm.
Czytaj więcej »Pracodawco! Nie rezygnuj ze szkoleń