Mariusz Włodarczyk

Spółki Leasingowe BZ WBK: dobrze zaprojektowany leasing dla każdego architekta

Od 1 maja br. architekci, urbaniści oraz geodeci będą mieli obowiązek stosowania kas fiskalnych. Przedstawiciele Spółek Leasingowych BZ WBK przewidują, że nowe przepisy zmotywują przedsiębiorców świadczących takie usługi do wykorzystywania zewnętrznego finansowania, w tym ukierunkowanego na uzyskanie optymalizacji podatkowej. Stąd specjalna oferta leasingu i pożyczek dla przedstawicieli wolnych zawodów.

Czytaj więcej »Spółki Leasingowe BZ WBK: dobrze zaprojektowany leasing dla każdego architekta

Leasingobiorco: chcesz odliczyć cały VAT od auta z „kratką”? Pamiętaj o rejestracji umowy w urzędzie

1 stycznia 2011 r. auta z „kratką” zniknęły z oferty salonów samochodowych, jednak temat  nadal pozostaje aktualny. Dlaczego? Przedsiębiorcy, którzy w ubiegłym roku podpisali umowę leasingu na samochód z kratką, muszą spełnić jeszcze jeden bardzo ważny warunek: zarejestrować umowę we właściwym urzędzie skarbowym najpóźniej do 31 stycznia 2011 r. W przeciwnym wypadku utracą prawo do pełnego odliczenia podatku VAT.

Czytaj więcej »Leasingobiorco: chcesz odliczyć cały VAT od auta z „kratką”? Pamiętaj o rejestracji umowy w urzędzie

Ceny ubezpieczeń samochodów firmowych będą rosły, ale nie w leasingu

Spółki Leasingowe BZ WBK od grudnia br. poszerzają swoją ofertę ubezpieczeniową o program ubezpieczeń wieloletnich. Dla przedsiębiorców, którzy zdecydują się na kupno polisy razem z finansowaniem oznacza to gwarancję niezmienności stawek ubezpieczeniowych w całym okresie trwania umów leasingu i pożyczki.

Czytaj więcej »Ceny ubezpieczeń samochodów firmowych będą rosły, ale nie w leasingu

Leasing aut osobowych po pierwszym półroczu 2010 r. – firmy nie mają łatwo

W pierwszym półroczu 2010 r. rynek leasingu samochodów do 3,5 tony odnotował 24% wzrostu. Zadowolenie z tak dobrego wyniku przysłania jednak jego podłoże: obecny wysoki popyt w tej kategorii dotyczy jedynie aut z tzw. „kratką” i jest efektem zapowiadanej likwidacji odliczeń VAT od początku 2011 r.

Czytaj więcej »Leasing aut osobowych po pierwszym półroczu 2010 r. – firmy nie mają łatwo

Zakończył się cykl Szkoleń Bezpiecznej Jazdy BZ WBK Leasing

Gwałtowne hamowanie przy dużych prędkościach, pokonywanie przeszkód i zakrętów różnego typu, udzielanie pierwszej pomocy – z takimi wyzwaniami zmierzyli się uczestnicy zajęć z doskonalenia techniki jazdy, organizowanych przez BZ WBK Leasing przy współpracy ze Szkołą Bezpiecznej Jazdy Tomasza Czopika. Klienci i partnerzy BZ WBK Leasing doskonalili swoje umiejętności jazdy w całej Polsce podczas trwającego dwa miesiące cyklu spotkań.Czytaj więcej »Zakończył się cykl Szkoleń Bezpiecznej Jazdy BZ WBK Leasing

Spółki Leasingowe BZ WBK ubezpieczają spłatę rat leasingu i pożyczki

Od 21 grudnia 2009 r. BZ WBK Leasing oraz BZ WBK Finanse & Leasing zaproponują klientom możliwość przystąpienia do programu ubezpieczeniowego, zapewniającego spłatę rat leasingu i pożyczki w przypadku utraty życia lub zdrowia. Program „Bezpieczna rata” został przygotowany we współpracy z TUnŻ Cardif Polska i dostępny będzie zarówno dla nowych klientów Spółek Leasingowych BZ WBK, jak i tych, których umowy już trwają.Czytaj więcej »Spółki Leasingowe BZ WBK ubezpieczają spłatę rat leasingu i pożyczki