Mariusz Janczak

1 Mariusz Janczak

Jak zabezpieczyć e-maile przed możliwością fałszerstwa

unizetoKiedy niemal 50 lat temu wymyślano pocztę elektroniczną, nie zastanawiano się nad jej bezpieczeństwem. Mimo że dzisiaj istnieje szereg technik pozwalających na fałszowanie e-maili, w Polsce korespondencja elektroniczna jest na tyle wiążąca, że może zostać użyta jako dowód sądowy. Warto zabezpieczyć swoją pocztę, aby adresaci mogli obdarzyć ją pełnym zaufaniem.

Czytaj dalej »Jak zabezpieczyć e-maile przed możliwością fałszerstwa

2 Mariusz Janczak

Jak zabezpieczyć stronę internetową certyfikatem SSL

unizetoOd samego początku funkcjonowania sieci zapewnienie bezpieczeństwa było jednym z priorytetów każdej witryny internetowej. Obecnie jest to nie tyle wymóg co czynnik, który przekłada się bezpośrednio na zaufanie odwiedzających, a w przypadku e-biznesu również na ilość transakcji. W tej kwestii certyfikaty SSL stały się podstawowym zabezpieczeniem, którego oczekują internauci.

Czytaj dalej »Jak zabezpieczyć stronę internetową certyfikatem SSL

Zgubne nawyki właścicieli przenośnych komputerów

Nowe technologie stały się integralną częścią naszego życia. Tak przyzwyczailiśmy się do korzystania z komputera i urządzeń mobilnych, że siłą rozpędu zapominamy o zasadach, których powinniśmy przestrzegać. Dzięki stosowaniu ich unikniemy nie tylko irytujących i antyspołecznych zachowań, ale również zagwarantujemy sobie bezpieczeństwo.

Czytaj dalej »Zgubne nawyki właścicieli przenośnych komputerów

Jak powstrzymać internetowego szpiega

Kiedy przeglądasz strony z podróżami, wysyłasz przelewy, udostępniasz znajomym zdjęcia z wesela i robisz e-zakupy istnieje duże prawdopodobieństwo, że ktoś monitoruje na bieżąco każde kliknięcie. Skuteczne powstrzymanie wirtualnych szpiegów, grzebiących w poufnych danych internautów to nie kwestia grubych wydatków czy skomplikowanego działania. Efekt zależy w głównej mierze od kilku prostych kroków i… rozwagi potencjalnych ofiar.

Czytaj dalej »Jak powstrzymać internetowego szpiega

Tożsamość w sieci coraz bardziej niepewna

We współczesnym świecie wysyłanie dokumentów i przekazywanie poufnych informacji za pomocą e-maili stało się codziennością. Niestety, mało kto weryfikuje tożsamość nadawców wiadomości elektronicznych, a oszustwa dokonywane poprzez korespondencję mailową rosną w lawinowym tempie. Nawet co dwudziesty e-mail może wiązać się z narażeniem bezpieczeństwa w sieci.

Czytaj dalej »Tożsamość w sieci coraz bardziej niepewna

Podpis elektroniczny obniża koszty prowadzenia firmy

Drogi, skomplikowany, bezużyteczny. Choć podpis elektroniczny jest współcześnie biznesową codziennością na całym świecie, wielu Polaków wciąż podchodzi do niego sceptycznie. Niewiedza podsycana jest niesprawdzonymi faktami i straszakami orędowników archaicznych, nieefektywnych rozwiązań. A wystarczy tak niewiele, aby usprawnić działanie firmy i wprowadzić znaczne oszczędności.

Czytaj dalej »Podpis elektroniczny obniża koszty prowadzenia firmy