Archiwa tagu: Marek Grzebyk

IDC: 33 proc. firm niezadowolonych z tradycyjnych Business Intelligence

Badania* przeprowadzone przez analityków IDC objęły najpopularniejsze narzędzia dedykowane do analiz i controllingu. Wyniki, choć uśrednione, dobrze obrazują kierunek, w jakim należy je rozwijać. Niski lub bardzo niski poziom satysfakcji z pracy w tradycyjnych rozwiązaniach Business Intelligence deklaruje aż 33 proc. respondentów i tylko 4 proc. użytkowników Business Intelligence in-memory.

Business Intelligence dla mas?

Narzędzia analityczne w rękach szeregowych pracowników są wciąż odległą wizją, ale przestają być też wyłączną domeną dyrektorów odpowiedzialnych za strategiczne zarządzanie firmą. Coraz częściej użytkownikami stają się niższego szczebla menedżerowie, którzy wykorzystują Business Intelligence do działań operacyjnych.

Business Intelligence dla menedżerów w podróży

Mechanizm jest prosty. Właściciel telefonu komórkowego iPhone, za pomocą  specjalnej aplikacji ‚QlikView for iPhone’, przesyła na firmowy komputer pytanie o aktualne wyniki sprzedaży, finanse czy zasoby firmy. Po kilku sekundach wyniki analiz, przeprowadzone w systemie QlikView, są widoczne na ekranie telefonu. Niezależenie od miejsca i godziny. 

Chirurg z BI

Karetka z piskiem opon zatrzymuje się przed wejściem do szpitala. W mgnieniu oka mężczyzna z uszkodzoną czaszką trafia na salę operacyjną. W tym czasie zespół chirurgów musi dostać się do kluczowych informacji. Jakie choroby przechodził pacjent? Na co jest uczulony? Na co uważać, by po operacji nie pojawiły się niebezpieczne komplikacje? Wyniki analiz pojawiają się… Czytaj dalej »