Marcin Gutkiewicz

Microsoft Sculpt Comfort Keyboard dla Windows 8

1 Marcin GutkiewiczWydłużający się z roku na rok czas, który spędzamy każdego dnia przy komputerze, powoduje, że ergonomia staje się coraz ważniejszym zagadnieniem. Każdy element komputerowego stanowiska pracy powinien być tworzony z myślą o udogodnieniach ergonomicznych – od foteli aż po myszy i klawiatury. Grupa Microsoft Hardware od roku 1994, w którym to stworzona została pierwsza klawiatura ergonomiczna Natural Keyboard, prowadzi nieustanne badania nad kolejnymi urządzeniami zwiększającymi komfort pracy przy komputerze i minimalizującymi jej negatywne dla zdrowia skutki. Kolejnym osiągnięciem na tej drodze jest najnowsza bezprzewodowa klawiatura z serii Sculpt – Microsoft Sculpt Comfort Keyboard, wspomagająca ergonomię i produktywność pracy za pomocą pomysłowego designu.

Czytaj dalej »Microsoft Sculpt Comfort Keyboard dla Windows 8

Bezpieczeństwo i wygoda

Microsoft Wireless Desktop 2000 to zestaw składający się z klawiatury i myszy BlueTrack, który zapewnia jeszcze większe, niż dotychczas bezpieczeństwo. W zestawie znalazła się klawiatura firmy Microsoft wyposażona w 128-bitową technologię szyfrowania AES zabezpieczającą dane przesyłane bezprzewodowo do komputera. Ta sama forma ochrony jest obecnie używana przez rząd Stanów Zjednoczonych do szyfrowania tajnych informacji.

Czytaj dalej »Bezpieczeństwo i wygoda

Arc Touch Mouse – raz płaska, raz wygięta w łuk

Myślisz, że myszki komputerowe powoli odchodzą do lamusa? Rzuć okiem na Microsoft Arc Touch Mouse, a przekonasz się, że jesteś w błędzie. Gdy przewozimy myszkę, jest płaska, gdy chcemy pracować z jej pomocą, wyginamy ją w kształt łuku. Niespotykany nigdy wcześniej design, zastosowanie technologii BlueTrack, ułatwiający nawigację, wielofunkcyjny, dotykowy scroll oraz możliwość wygodnego złożenia – dzięki tym cechom nowa mysz firmy Microsoft zdobędzie ogromną popularność wśród posiadaczy komputerów.

Czytaj dalej »Arc Touch Mouse – raz płaska, raz wygięta w łuk