Marcin Adamski

Drzewa w Vobisie

Sieć sklepów Vobis przyłącza się do ogólnopolskiego programu „Drzewa za kartridże”. Na początek do sklepów trafi 60 tysięcy kopert na puste wkłady do drukarek. To realna pomoc dla środowiska- oddane w kopertach kartridże to mniej niebezpiecznych odpadów zalegających wysypiska i fundusze na zakup nowych sadzonek drzew.

Czytaj więcej »Drzewa w Vobisie

Komputery za tonery

Czy szkoły mogą zyskać dzięki ekologii? Oczywiście! Zwłaszcza, gdy biorą udział w corocznej akcji „Komputery za tonery”. Idea jest prosta: organizatorzy płacą za każdy oddany przez uczniów pusty kartridż, a szkoły pieniądze ze zbiórki przeznaczają na zakup komputerów, drukarek i pomocy dydaktycznych.

Czytaj więcej »Komputery za tonery

Posadź drzewo

Rozpoczęła się tegoroczna edycja ogólnopolskiego programu edukacji ekologicznej – ,,Święto Drzewa”. Akcja popularyzuje postawy ekologiczne, a dzięki zalesianiu wybranych terenów Polski – poprawia stan środowiska naturalnego. Najważniejsze, że może w niej uczestniczyć każdy.

Czytaj więcej »Posadź drzewo

Codzienne sprzątanie świata

Uzbrojeni w rękawice i worki na odpady w najbliższy weekend wyruszą do parków i lasów, bynajmniej nie aby zbierać jesienne liście. Dzieci, młodzież i dorośli w ramach VII polskiej akcji ,,Sprzątanie Świata” będą oczyszczać swoją okolicę, a przy okazji przekazywać ważne przesłanie tegorocznej edycji: „Chrońmy bioróżnorodność – segregujmy odpady”.

Czytaj więcej »Codzienne sprzątanie świata