MAM HAKA NA RAKA

Rusza konkurs „Znajdź Haka na Raka”

2 kwietnia ponad 500 uczniów z całej Polski wzięło udział w wirtualnym Warsztacie Kreatywnym, podczas którego ogłoszono konkurs „Znajdź Haka na Raka”. Młodzież zgromadzona przed ekranami komputerów dowiedziała się, jak mówić językiem reklamy, by stworzyć skuteczną kampanię społeczną dotyczącą profilaktyki raka jelita grubego. Warsztat odbył się w ramach V edycji Ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży „Mam Haka na Raka”.

Czytaj dalej »Rusza konkurs „Znajdź Haka na Raka”

Dzień Hakowicza – młodzież kontra rak jelita grubego

Już po raz drugi, 4 lutego, młodzież z blisko 300 miast ruszyła do walki z rakiem. W Dniu Hakowicza, w którym przypada Światowy Dzień Walki z Rakiem, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zachęcali Polaków do regularnych badań profilaktycznych w kierunku raka jelita grubego. Akcja została zorganizowana w ramach V edycji programu „Mam Haka na Raka”.

Czytaj dalej »Dzień Hakowicza – młodzież kontra rak jelita grubego

Młodzież kontra rak płuca – działania edukacyjne w regionach rozpoczęte

W styczniu rozpoczął się kolejny etap Programu „Mam Haka na Raka”. Do końca lutego młodzież będzie prowadziła działania w regionach, aby przekonać społeczeństwo do badań profilaktycznych. Według danych European Cancer Observatory (ECO) Polska znajduje się na drugim miejscu wśród państw europejskich pod względem zapadalności i śmiertelności na raka płuca. W tym roku aż 3500 młodych ludzi będzie walczyło, aby zmienić te statystyki.

Czytaj dalej »Młodzież kontra rak płuca – działania edukacyjne w regionach rozpoczęte

Hakowicze na planie zdjęciowym – pierwszy klaps padł

W maju poznaliśmy zwycięzców Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Mam Haka na Raka”. Laureatki z XXIII Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi przyjechały do Warszawy na spotkanie PPM (Pre Production Meeting) oraz na dzień zdjęciowy, podczas którego nakręcono zwycięski spot. Kampania „Nie krępuj się, zerwij z milczeniem” już od wakacji będzie zachęcała mężczyzn do profilaktyki raka prostaty.Czytaj dalej »Hakowicze na planie zdjęciowym – pierwszy klaps padł

„Hakowicze” działają lokalnie!

Zakończyła się rejestracja uczestników do III edycji Ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży „Mam Haka na Raka”. Przez najbliższe tygodnie 480 zespołów ze szkół ponadgimnazjanych z całej Polski, zajmie się propagowaniem wiedzy na temat nowotworów wśród lokalnej społeczności. Hakownicze będą przekonywać swoich rodziców, nauczycieli oraz najbliższe otoczenie do profilaktyki raka prostaty.Czytaj dalej »„Hakowicze” działają lokalnie!

Szkoły średnie rejestrują się do walki z rakiem prostaty!

Ruszyła III edycja Ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży „Mam Haka na Raka”. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju po raz kolejny rozpoczynają walkę z nowotworami. Przez najbliższe tygodnie zespoły składające się z trzech uczniów oraz nauczyciela będą edukowały i przekonywały swoich bliskich oraz społeczność lokalną do profilaktyki chorób nowotworowych. Czytaj dalej »Szkoły średnie rejestrują się do walki z rakiem prostaty!

Kreacja ogólnopolskiej kampanii społecznej w rękach licealistów

W czerwcu br. ruszają prace nad realizacją ogólnopolskiej kampanii społecznej na temat profilaktyki raka szyjki macicy. Rola profesjonalistów odpowiedzialnych za przygotowanie strategii kreacji została tym razem powierzona uczniom biorącym udział w Ogólnopolskim Programie dla Młodzieży „Mam Haka na Raka”.Czytaj dalej »Kreacja ogólnopolskiej kampanii społecznej w rękach licealistów