Przejdź do treści

Małgorzata Popielewska

Dopłać rodzicom do emerytury

Coraz niższe emerytury to problem współczesnych, jak i przyszłych emerytów. Pomimo wprowadzanych przez rząd reform systemu emerytalnego, szanse na poprawę sytuacji są niewielkie. Jeśli więc dysponujemy wolnymi środkami, możemy je bezpiecznie zainwestować i wspomóc finansowo naszych rodziców. I to bez uszczuplania własnego kapitału.

Czytaj dalej »Dopłać rodzicom do emerytury

Oszczędności rosnące wraz z dzieckiem

Narodziny dziecka to wielkie szczęście dla rodziców, ale i początek wydatków, które będą rosły wraz z nim. Inwestycja w dzieci to jednak radość. Warto zatem już na początku pomyśleć jak tę radość zwiększać, nie umniejszając przy tym domowego budżetu. Jednym ze sposobów może być plan systematycznego oszczędzania, który bez większych wyrzeczeń pozwoli odkładać na przyszłość dziecka.Czytaj dalej »Oszczędności rosnące wraz z dzieckiem

Małe kwoty dziś – duża suma na emeryturze

Mam 30 lat, pracę, kredyt w banku, ale nie myślę o emeryturze – kiedy to będzie? Ta częsta reakcja młodych ludzi na pytanie o oszczędzanie na przyszłość, skłania do stwierdzenia, że Polacy nie gromadzą regularnie dodatkowych środków. A czasami wystarczy naprawdę niewiele, aby zebrać spory kapitał. Należy pamiętać tylko o dwóch rzeczach – oszczędności powinny być odkładane systematyczne i w długiej perspektywie czasowej.

Czytaj dalej »Małe kwoty dziś – duża suma na emeryturze