Archiwa tagu: Małgorzata Kędzierska

Komentarz Wynajem.pl – Czym deweloperzy zaskoczą w okresie letnim?

Wiosna jest najlepszym czasem na zmiany. Psychologowie coraz częściej zwracają uwagę na to, że ten okres, bardziej niż początek nowego roku, sprzyja realizacji naszych zamierzeń. Widać to także na rynku nieruchomości. Wraz z nadejściem wiosny zwiększa się zainteresowanie mieszkaniami. Jednak już latem pojawiają się kłopoty ze sprzedażą lokali.

Raport rynku nieruchomości – Maj 2009. To dobry okres na szukanie mieszkania

Małymi krokami zbliża się koniec roku akademickiego. Niektórzy już zaliczyli wszystkie egzaminy i tym samym rozpoczęli 3-miesięczne wakacje. Na rynku najmu pojawią się więc nowe mieszkania. To właśnie teraz jest idealny moment na spokojne poszukiwanie spełniającego nasze wymogi, a co najważniejsze odpowiadającego naszym możliwościom finansowym lokum. Najczęściej wiąże się to z poniesieniem kosztów w trakcie… Czytaj dalej »

Komentarz Wynajem.pl – A może wynajem domu?

Rynek nieruchomości mieszkaniowych jest rynkiem zróżnicowanym, zarówno ze względu na sposób zaspokajania potrzeb (kupno lub wynajem), jak i obszar terytorialny (rynki lokalne różnią się występującymi zjawiskami, wielkością popytu i podaży), czy też cechy samych nieruchomości (powierzchnia, standard wyposażenia, lokalizacja, liczba kondygnacji itd.). Analizy rynku nieruchomości pomagają rozeznać się w ogólnej sytuacji na rynku, ale trzeba… Czytaj dalej »