Przejdź do treści

Małgorzata Kędzierska-Urbaniak

Komentarz Wynajem.pl – Wynajmujący i najemca.Jak żyć w zgodzie?

Wynajmujący i najemca – dwie równoprawne (tak przynajmniej powinno być) strony umowy najmu lokalu mieszkalnego. Pierwszy zobowiązuje się oddać na czas określony lub nieokreślony najemcy lokal mieszkalny do używania, drugi natomiast  zobowiązuje się płacić wynajmującemu umówiony czynsz. Zobowiązania niby proste, ale okazuje się, że kłopotów związanych z wynajmowanym mieszkaniem nie brakuje.  Czytaj dalej »Komentarz Wynajem.pl – Wynajmujący i najemca.Jak żyć w zgodzie?

Komentarz Wynajem.pl: Przedmieścia – nowy obszar inwestycyjny

Życie w dużych miastach daje wiele możliwości. To w nich przecież koncentruje się działalność społeczno-gospodarcza. Przedsiębiorstwa, instytucje, uczelnie, kina, teatry, restauracje…– dostęp do nich jest bardzo łatwy. Ale jest i druga strona medalu – tłok, zanieczyszczone powietrze, korki, intensywność życia, która daje się czasem we znaki.Czytaj dalej »Komentarz Wynajem.pl: Przedmieścia – nowy obszar inwestycyjny

Wynajem.pl: Modernizacja też jest ważna

W wielu polskich miastach i miasteczkach coraz bardziej powiewa nowoczesnością. Żyjemy w dynamicznych, pod wieloma względami, czasach. Trzeba nieustannie dostosowywać się do nowych warunków. U nas intensywność zmian dodatkowo wynika z wieloletnich zaniedbań w różnych dziedzinach. Przy tworzeniu nowoczesnej tkanki urbanistycznej nie można jednak zapominać o przeszłości. Czytaj dalej »Wynajem.pl: Modernizacja też jest ważna

Komentarz Wynajem.pl: Jak to jest z budową mieszkań w Polsce?

Według wstępnych danych Głównego Urzędu Statystycznego, od stycznia do lipca br. oddano do użytkowania 89 851 mieszkań, a więc o 7,1% więcej niż przed rokiem i o 39,6% więcej niż w analogicznym okresie 2007 r. Niepokojącym zjawiskiem na rynku mieszkaniowym jest dalsze ograniczanie aktywności w zakresie nowych inwestycji. Czytaj dalej »Komentarz Wynajem.pl: Jak to jest z budową mieszkań w Polsce?

Inwestycje.pl na weekend: 10 niebanalnych pomysłów na inwestycje

Wytrawni inwestorzy coraz częściej uciekają się do nietypowych form lokowania kapitału. Tylko nieliczni są w stanie przewidzieć, jakie produkty inwestycyjne staną się popularne w przyszłości. Ci, którzy dobrze trafią, mogą dużo zyskać. Poniżej prezentujemy kilka nietypowych produktów inwestycyjnych, które pobudzają wyobraźnię.

Czytaj dalej »Inwestycje.pl na weekend: 10 niebanalnych pomysłów na inwestycje