Archiwa tagu: Magdalena Janczewska

Rezygnacja minister Fedak z autorskiego pomysłu ustawy o emeryturach to znakomita wiadomość

Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej z dużym zadowoleniem przyjmują medialne informacje rezygnację minister Jolanty Fedak z forsowania własnego projektu ustawy emeryturach kapitałowych. – Współpraca z ministrem Bonim przy tworzeniu rozwiązań, które zamiast niszczyć ideę reformy emerytalnej będą służyć podnoszeniu efektywności drugiego filara, to coś, na co od dawna czekaliśmy – mówi Magdalena Janczewska, ekspert ds. społeczno-gospodarczych Pracodawców RP.

Mechanizm działania PFRON wymaga szybkich zmian

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych nie może zostać ofiarą własnego sukcesu. – Spadające wpływy do budżetu Funduszu z tytułu nie zatrudniania przez firmy osób niepełnosprawnych powodują konieczność zmian jego finansowania, ale zmiany te muszą zostać przeprowadzone mądrze – uważa Magdalena Janczewska, ekspert ds. społeczno-gospodarczych Pracodawców RP.

Rząd chce ograniczyć wypadki przy pracy

Konfederacja Pracodawców Polskich popiera przekazanie dodatkowych 70 mln zł do ZUS na działania mające poprawić zapobieganie wypadkom przy pracy. W 2008 roku wypadkom przy pracy uległo w Polsce 104 tysiące zatrudnionych. Rok później już 17 tysięcy mniej. Zmalała także – z 520 do 401 – liczba ofiar śmiertelnych. – Jest lepiej, ale nadal na działania… Czytaj dalej »

Coraz mniej polaków sprzeciwia się podniesieniu wieku emerytalnego

Z najnowszych badań wynika, że Polacy stają się coraz bardziej świadomymi, przyszłymi emerytami. – Wprawdzie zmalał sprzeciw wobec zrównania i podniesienia wieku emerytalnego, a wśród najbardziej krytykowanych rozwiązań znalazło się przeniesienie części składki z OFE powrotem do ZUS, to nadal potrzeba szerokiej kampanii informacyjnej o emeryturach – uważa Magdalena Janczewska, ekspert ds. społeczno-gospodarczych z Konfederacji… Czytaj dalej »

Pracownik coraz częściej szuka w firmie nie tylko pieniędzy, ale i wyzwań

Z badań, które opublikował „Puls Biznesu” wynika, że Polak jest najbardziej lojalnym pracownikiem w Europie. – To ogromny sukces polskich pracodawców. Oznacza to, że mimo spowolnienia gospodarczego udało się naszym firmom właściwie komunikować się z pracownikami i nie nadszarpnąć ich zaufania do pracodawcy – mówi Magdalena Janczewska, ekspert ds. społeczno-gospodarczych Konfederacji Pracodawców Polskich.