Archiwa tagu: Maciej Ziarek

Bezpieczeństwo: 10 błędów, za które płacą pracodawcy

Pracownicy, którzy korzystają z Internetu, w tym managerowie i administratorzy odpowiedzialni za system ochrony firm popełniają klasyczne, przewidywalne błędy. Eksperci od bezpieczeństwa informatycznego z Edge Solutions, ISCG i Kaspersky Lab opracowali listę 10 najczęściej spotykanych wpadek, których konsekwencje narażają pracodawców na największe straty.

Bezpieczeństwo sieci WiFi w Polsce 2009 – Podsumowanie

Kaspersky Lab Polska, producent rozwiązań do ochrony danych, opublikował raport podsumowujący badania bezpieczeństwa bezprzewodowych sieci WiFi przeprowadzone w 2009 roku przez Macieja Ziarka, analityka zagrożeń z Kaspersky Lab Polska. Przebadane zostały następujące miasta: Toruń, Warszawa, Poznań, Lublin, Katowice, Kraków, Łódź, Gdańsk, Sopot oraz Gdynia (liczone razem jako Trójmiasto).

Bezpieczeństwo sieci WiFi w Polsce – Trójmiasto

Kaspersky Lab, producent rozwiązań służących do ochrony danych, opublikował artykuł poświęcony bezpieczeństwu sieci bezprzewodowych WiFi w Trójmieście (Gdańsk, Sopot, Gdynia). Jest to kolejne, a zarazem ostatnie z serii zestawienie poświęcone stanowi bezpieczeństwa sieci bezprzewodowych na terenie polskich miast.

Szkodliwe programy w Polsce – III kwartał 2009

Kaspersky Lab prezentuje kwartalny raport dotyczący aktywności szkodliwego oprogramowania na terenie Polski. Kaspersky Lab Polska, producent rozwiązań do ochrony danych, prezentuje raport dotyczący aktywności szkodliwego oprogramowania na terenie Polski w III kwartale 2009 roku. Jest to pierwszy raport kwartalny, systematycznie będą ukazywały się kolejne. Analiza dokonana została w oparciu o informacje dostarczone przez system Kaspersky… Czytaj dalej »

Hasła na tacy … sprawca znany

Kaspersky Lab identyfikuje szkodliwy program odpowiedzialny za kradzież danych użytkowników polskich serwisów internetowych. Kaspersky Lab, producent rozwiązań do ochrony danych, zidentyfikował szkodliwy program powiązany z kradzieżą loginów i haseł tysięcy polskich Internautów. W ostatnim czasie w mediach pojawiły się informacje o wycieku haseł i loginów tysięcy polskich Internautów.