Maciej Sobianek

Fałszywi kochankowie uwodzą kobiety w sieci

Laboratorium systemów zabezpieczających PandaLabs, należące do firmy Panda Security lidera zabezpieczeń zaprojektowanych w modelu Cloud Computing, wielokrotnie ostrzegało już przed internetową plagą „propozycji romansu”. Piękne kobiety, głównie z Rosji, wyszukują mężczyzn przez sieci społecznościowe, następnie kontaktują się z nimi nawiązując bliższe relacje, by w końcu oznajmić, że pragną się spotkać i dać wyraz swoim uczuciom. Na drodze do miłosnej schadzki jest tylko jedna przeszkoda: piękna Rosjanka nie ma pieniędzy na podróż do kraju swego wybranka. Gdy zadurzony mężczyzna wykona przelew, zagraniczna sympatia znika, podobnie jak i pieniądze.

Czytaj więcej »Fałszywi kochankowie uwodzą kobiety w sieci

35 niezależnych nagród dla Panda Security w 2010 roku

Firma Panda Security została w 2010 roku uhonorowana 35 nagrodami na całym świecie za wyjątkowe osiągnięcia w zakresie innowacji technologicznej i strategii sprzedaży. Niezależne wyróżnienia potwierdzają wiodącą pozycję firmy na rynku zabezpieczeń zaprojektowanych w modelu Cloud Computing. Dochód ze sprzedaży tych produktów wzrósł o 65 proc. w porównaniu do zeszłego roku i stanowi teraz 15 proc. całkowitych przychodów firmy na świecie.

Czytaj więcej »35 niezależnych nagród dla Panda Security w 2010 roku

Bezpieczne świąteczne zakupy z e-portmonetką

Coraz częściej gwiazdkowe prezenty kupujemy w sieci. Podczas internetowych zakupów warto jednak mieć się na baczności i omijać podejrzane witryny. Gdy widzisz niezwykłą okazję zachowaj zdrowy rozsądek, bo atrakcyjna oferta może być złodziejskim podstępem. Cyberprzestępcy są coraz sprytniejsi, dlatego warto zapewnić sobie dodatkową ochronę i korzystać z bezpiecznych transakcji, które gwarantuje e-portmonetka. 

Czytaj więcej »Bezpieczne świąteczne zakupy z e-portmonetką

Nowa wersja Panda Managed Office Protection dla MSP

Panda Security udostępniła nową wersję programu Panda Managed Office Protection, przeznaczoną dla małych i średnich firm. Rozwiązanie pozwala zaoszczędzić aż do 50% wydatków na ochronę sieci firmowych. Narzędzia monitorujące, możliwość tworzenia zróżnicowanych raportów oraz przesyłanie komunikatów za pomocą serwera SMTP to tylko niektóre z nowości.

Czytaj więcej »Nowa wersja Panda Managed Office Protection dla MSP

Panda GateDefender Performa 9000 na platformie Sun Microsystems

Panda Security wprowadziła nową serię urządzeń Panda GateDefender Performa 9000 zapewniających maksymalną ochronę styku sieci firmowej z internetem. Rozwiązanie blokuje przedostające się z witryn www złośliwe kody, spam oraz wszelkie niepożądane treści. Nowa seria urządzeń została zbudowana w oparciu o platformę sprzętową Sun Microsystems, co pozwoliło zwiększyć wydajność i skuteczność rozwiązania.
Czytaj więcej »Panda GateDefender Performa 9000 na platformie Sun Microsystems