Przejdź do treści

Maciej Kuźniar

1 Maciej Kuźniar

Polska chmura odpowiedzią na aferę PRISM?

oktawaveAmerykańska walka z terroryzmem pokazała niedawno nowe oblicze. Okazało się, że NSA (ang. Agencja Bezpieczeństwa Narodowego) dzięki programowi PRISM posiada dostęp do naszych prywatnych informacji przechowywanych na serwerach Google’a, Microsoftu czy Facebooka. Naturalnie w związku z aferą PRISM pojawiły się więc wątpliwości odnośnie do bezpieczeństwa i prywatności samej chmury obliczeniowej. Jednak niesłusznie. Maciej Kuźniar wyjaśnia, że europejskie chmury obliczeniowe nie są podglądane przez NSA i same w sobie bardzo dobrze chronią prywatność użytkowników, pod warunkiem że wiemy, jak z nich korzystać.

Czytaj dalej »Polska chmura odpowiedzią na aferę PRISM?

2 Maciej Kuźniar

10 nowości polskiej chmury obliczeniowej powstałych we współpracy z rodzimymi użytkownikami

oktawavePolski rynek usług IT ma swoje wymagania, ma swoją charakterystykę i upodobania. Oktawave jest już na tym rynku od jakiegoś czasu, co pozwoliło firmie dokładnie wsłuchać się w potrzeby użytkowników w zakresie nowych narzędzi i funkcji. W tym czasie Oktawave prowadziła rozmowy ze swoimi użytkownikami, by dać klientom dokładnie to, czego potrzebują w realizacji swoich codziennych zadań. Wynikiem tych prac jest aktualizacja Oktawave, która przynosi odpowiedź na wszystkie oczekiwania i sugestie użytkowników. Sprawdźcie 10 najciekawszych nowości, które zostały wdrożone wraz z użytkownikami platformy.

Czytaj dalej »10 nowości polskiej chmury obliczeniowej powstałych we współpracy z rodzimymi użytkownikami

Środowiska programistyczne gotowe od ręki. Rusza współpraca MegiTeam oraz chmury obliczeniowej Oktawave

3 Maciej KuźniarOktawave, polska platforma chmury obliczeniowej należąca do Grupy K2, nawiązała technologiczną współpracę z firmą MegiTeam – dostawcą innowacyjnych technologii webowych dla programistów. W ramach współpracy, MegiTeam dostarcza obrazy gotowych środowisk programistycznych uruchamianych w chmurze Oktawave. Nowe obrazy bazują na frameworkach Ruby on Rails, Django oraz Node.js.

Czytaj dalej »Środowiska programistyczne gotowe od ręki. Rusza współpraca MegiTeam oraz chmury obliczeniowej Oktawave

K2 odpala merytoryczny serwis www.k2hosting.pl wraz z ofertą promocyjną

Agencja K2 przygotowała merytoryczny serwis www.k2hosting.pl dedykowany usłudze hostingowej. Zawiera on wyczerpujące informacje dt. szczegółów oferty, referencji i case studies realizacji, będących wynikiem dziewięcioletniego doświadczenia firmy w pełnieniu tego typu usług. Serwis skierowany jest do odbiorców, którzy wraz ze swoim wzrostem wyrośli już z usług świadczonych przez masowych dostawców i oczekują  wsparcia na najwyższym poziomie.Czytaj dalej »K2 odpala merytoryczny serwis www.k2hosting.pl wraz z ofertą promocyjną